Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

Nöbete hazırlanıyor


15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sonrasında ülkenin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışan güçlere karşı halkın nöbet tuttuğu Demokrasi Meydanı, sabahları deterjanlı suyla yıkanarak çöpler toplanıyor.

Yıkanıyor

Demokrasi Meydanı’nda her gece nöbet tutan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, halkın evlerine dağılmasıyla sabahın ilk saatlerinde mesaiye meydanda başlıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını koordine eden Başkan Süleyman Dişli, gece halkla beraber nöbet tutarak gündüz de günün ilk saatlerinde temizlik işleri ekipleriyle birlikte mesaiye başlayarak, meydanın temizliğini koordine ediyor.

‘Fırsat verilmeli’

Halkın milli iradesine sahip çıktığını kaydeden Başkan Dişli, 15 Temmuz tarihinde ülkenin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışan güçlerin bir kez daha harekete geçtiğini ifade ederek, “Halkın iradesi ve kararlılığı onların oyununu bozmuştur. Sakarya halkı darbeye karşı mücadelenin en güzel örneğini meydanlarda göstermiştir. Canı fedasına da olsa devletinin yanında olarak, darbecilere fırsat vermemiştir. Halkımız seçimle gelmiş bir hükümet dışında hiçbir iradeyi tanımadığını gerek Sakarya Valiliği’ne yapılan baskında, gerekse meydanlarda verdiği mücadeleyle göstermiştir. Göstermeye de devam ediyor. Belediye olarak biz de gece onlarla nöbet tutuyor, sabah da hizmete devam ediyoruz” dedi. Başkan Dişli, sabahın erken saatlerinde mesaiye başlayan temizlik işleri personelini tebrik ederek, ‘Sizler görünmez kahramanlarsınız’ dedi.

27 Temmuz 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 656 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın