Günün Tarihi:17 Şubat 2019

 

 

Karikatürden darbe sergisi


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, karikatür sanatçıları Osman Suroğlu ve Ekrem Berber’in eserlerinden oluşan ‘Darbeye Fırça’ karikatür sergisinin açılışına katıldı

Çizerek anlatıyoruz 

Kent Meydanı’nda hazırlanan platformda gerçekleştirilen sergide Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fatih Sevindik, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Büyükşehir Bürokratları ve çok sayıda vatandaş yer aldı. Sergi açılışının ilk konuşmasını yapan Karikatürist Ekrem Berber, “Bizler derdimizi çizerek anlatıyoruz. Renklerle anlatıyoruz. Kendi yeteneğimiz dahilinde olaya böyle bir yaklaşım getirelim istedik. İnşallah bu zaman dilimine ışık tutan ve ileriye dönük de bu zamanın izlerini taşıyan çalışmalar olmuştur” dedi.

 

Açmak istedik 

Karikatürist Osman Suroğlu, “Olaylar başladığından beri çizgilerimizi medyada paylaşıyorduk. İçimizden gelenleri çizgiye dökmeye çalışıyorduk. Tamamlamak için bir sergi açmak istedik. İnşallah sergimiz faydalı olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Direniş örneği 

Başkan Zeki Toçoğlu ise yorumlarını şu cümlelerle ifade etti; “Öncelikle böyle bir çalışma için sizlere teşekkür ediyoruz. 15 Temmuz akşamı ülkemize el koymaya kalkan darbeciler karşısında çok önemli bir direniş örneği gösterdik. Sendikalar, STK’lar, basın kurumları ile her kesimden insanımız bu darbeye direndi. Bu darbeye sanatçılarımızın da direnme konusunda bir katkı vermesi bizim çok daha anlamlı durum ortaya çıkardı” dedi. 

 

Tebrik ediyorum

Toçoğlu, “Sanatçılarımızın duruşu çok önemli bir duruştur. Dolayısıyla ustalarımızı tebrik ediyorum. Birçok sayfayla, kitapla anlatılamayan konuları bir çizgiyle anlatabilmek çok önemlidir. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

 

6 Ağustos 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 792 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın