Günün Tarihi:13 Aralık 2018

 

 

Külliye’de nöbet tuttular


Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve STK temsilcileri, FETÖ terör örgütünün hain darbe girişimi sonrası Ferizli ve Sakarya Demokrasi Meydanı’nda sürdürdükleri nöbeti bu kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde tuttular.

Destek verdiler

Demokrasi Nöbeti’ni Ferizli ve Sakarya Kent Meydanı’nda aralıksız sürdüren Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve STK temsilcilerinden oluşan bir heyetle birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde devam eden ‘Demokrasi Nöbeti’ne katılarak destek verdiler. AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz da nöbet tutan heyete katıldı. Nöbet sabah namazına kadar sürdü. Sabahın ilk ışıklarına kadar meydandan ayrılmayan nöbetçiler, sabah namazlarını Millet Camii’nde eda ettiler.

‘Gurur duyduk’

Başkan Soğuk, “Tüm dünya vatan ve milli irade söz konusu olduğunda nasıl kenetlendiğimizi bir kez daha gördü. Bu akşamki nöbetimizi Külliye’de, Başkomutanımız’ın yerinde devam ettirdik. Burada Edirne’den Kars’a, Diyarbakır’dan İstanbul’a, Samsun’a, Giresun’a tüm illerimizden insanlarla birlikte nöbet tuttuk. Halkımızın birbirleriyle kenetlenmesinden, birlik olmasından gurur duyduk. Mutluyuz. Demokrasi Nöbetimize katılan herkese teşekkür ediyorum. Şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

‘Feda olsun’

Demokrasi nöbetçileri Beştepe’deki nöbetten ayrılırken, yurdumuzun değişik yerlerinden gelen insanlarla birlikte nöbet tutmanın hazzını yaşadıklarını belirterek, “Böyle bir milletin ferdi olmaktan şeref ve gurur duyuyoruz. Vatanımıza, milletimize, bayrağımıza, reisimize her şey feda olsun. Ömrümüzün en güzel ve anlamlı günlerinden birini yaşadık” dediler.

6 Ağustos 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 902 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın