Günün Tarihi:22 Mart 2019

Akyazı’da nöbet coşkusu


15 Temmuz’da darbe girişimi ile başlayan demokrasi nöbetleri Akyazı’da yoğun katılımla sürüyor.

Milli irade

Alanı her zamankinden daha fazla dolduran Akyazı’lılara, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Sakarya Milletvekilleri de eşlik etti.Akyazılılar her gece olduğu gibi önceki gecede Akyazı Gazi Süleyman Paşa Camii önündeki meydanı boş bırakmadı. Son yapılan demokrasi nöbetinde Akyazılı vatandaşlar meydanları tıklım tıklım doldurdu. Milli irade ve demokrasi nöbetinde Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Akyazılı vatandaşlarla bir araya geldi. Yatsı namazından sonra başlayan demokrasi nöbetine Vali Coş da katılarak vatandaşlara seslendi.

Yeni Akyazı

Vali Coş, “Akyazılı Vatandaşlarımla gurur duyuyorum. 22 gecedir meydanları hiç boş bırakmadınız. Özellikle bayan vatandaşlarımızın katılımı daha çok oldu. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Size söz veriyorum. Sakarya’da FETÖ’nun kökünü kazıyacağız. Özellikle Sakaryalı ve Akyazılı vatandaşlarımıza bu bizim borcumuzdur. Darbe akşamı sokaklara çıktınız ve darbeyi önlediniz. Yeni bir Türkiye, yeni bir Sakarya ve yeni bir Akyazı için bu FETÖ tamamen bitecek. Tertemiz olacağız inşallah. Akyazılı Vatandaşlarım sizlerin huzurunda Şehitlerimizi anmak istiyorum. Ruhları şad olsun mekanları cennet olsun inşallah. Gazilerimize yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum. Hakkınızı helal edin” dedi.

Tüm ilçeler

Toçoğlu; Saygıdeğer Akyazılı vatandaşlarım darbe kalkışmasının 22 gününde final akşamında da meydanları boş bırakmadınız. Akyazı’ya diyecek söz yok. Akyazı sözün bittiği yerdir her zaman. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Reisimiz bu tabloyu gördüğünde eminim ki gururlanacaktır. Bu akşam tüm ilçelerimizi gezeceğim için yanınızdan ayrılacağım. Fakat unutmayınız ki Akyazı her zaman bir başkadır. Ellerinizden gözlerinizden öpüyorum hakkınızı helal edin” dedi.

Dualar edildi

Geceye Sakarya Ak parti Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Ali İhsan Yavuz katılım göstererek konuşma yaptılar. Kısa konuşlarında Akyazılı vatandaşlara teşekkür ettiler.Kuran-i Kerim okuma Dünya 1.si Hızır Özkök geceye katılarak Kuran-i kerim ve dualar okudu. Daha sonra İstanbul Eyüp emekli İmamı Hüseyin Güleç sahneye çıktı. Yaklaşık 1 saat konuşma yapan Güleç vatandaşlara darbe gecesini anlattı.

Geceye katılım

Öte yandan geceye Sakarya Valisi Hüseyin, Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra Sakarya Ak parti Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Ali İhsan Yavuz, Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman Babadağ, İlçe Kaymakamı K. Mustafa Ballı, Belediye başkanı Hasan Akcan ve ASFK Başkanı Yaşar Zımba katıldı. 

9 Ağustos 2016 , Salı Bu haber toplam 701 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın