Günün Tarihi:26 Haziran 2019

Kadınlara KOSGEB desteği


Sapanca bulunan kadın girişimcilere yönelik KOSGEB tarafından eğitim semineri düzenlendi.

Girişimcilik

Sapanca Belediyesi Meclis Salonu’nda bayan girişimcileri geliştirme ve bilgi amaçlı seminer iki gün sürecek. Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer’in eşi Nurten Yılmazer’in girişimleriyle, kadınların gelişimi konularına gönül veren kimliğiyle seminerin düzenlenmesini sağlayan SGK İl Müdürü Nurten Canbaşoğlu ile İş-Kur temsilcisi Aydoğan Yaltık, seminere katılanlara girişimcileri bilgilendirdi.

Eğitimler için

Sapancalı kadın girişimcilere e-ticaret tüyoları veren Uzman Sibel Bayraktar’ın nezaretindeki seminerde eğitimler için isteklilerden başvuru dilekçeleri de alındı. Seminerde Yılmazer, Canbaşoğlu ve Yaltık yaptıkları açıklamalarda kadınların iş konularındaki girişimcilik hayallerini genişletmelerini ve özgün fikirlerini girişimci ruhlarıyla bütünleştirici çalışmalarını gerçekleştirmede yardımcı olmayı amaçladıklarını belirttiler.

İş hayatında

KOSGEB’in yönlendireceği seminerlerde bilgi sahibi olmak isteyenler ve katılmak isteyenlerin Sapanca Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’ne müracaat edebileceklerini açıklayan yetkililer, ilçede bu seminerler sayesinde kadınların iş hayatındaki girişimci anlayışlarını geliştirebileceklerini ifade ettiler.

10 Ağustos 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 765 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama