Günün Tarihi:24 Eylül 2018

 

 

‘Kanun ne diyorsa o’


Adapazarı Belediyesi, uyarılara rağmen kanunlara aykırı olarak yapımı süren 5 bina inşaatında yıkım çalışmalarına başladı. Belediye Teknik İşler Başkan Yardımcısı Mustafa Deverenli, kaçak yapıya asla taviz gösterilmeyeceğini söyledi.

Kanuna uyulacak

Başkan Yardımcısı Deverenli, tarım arazileri başta olmak üzere,  kaçak yapıya asla müsaade etmeyeceklerini ifade etti. İmar kanunu ve ilgili mevzuatın açık ve net olduğunu kaydeden Deverenli, “Hiç kimse belediyeden kanunsuz iş yapmak için taviz beklemesin. Devletin kanunları açıktır. Kanun ne diyorsa herkes ona uyacak ve ona göre yaşayacak” dedi.

Dönüş yok

Kaçak yapı konusunda personelin de taviz vermeyeceğini ifade eden Deverenli, “Her birimizin insanlara ve kanunlara karşı sorumlulukları var. Herkes üzerine düşen görevi yapacak. Bundan sonra belediyeden izin almadan kimse bina yapamayacak. Yapıldığı takdirde ekiplerimiz tarafından yıkılacak, en küçük bir taviz gösterilmeyecek. Geri dönüş olmayacak. Bu konuda herkesin duyarlı davranmasını istiyorum” dedi.

 Dernekkırı bölgesinde tüm uyarılara rağmen kaçak yapılmaya çalışılan 5 bina belediye ekiplerince yıkılırken, vatandaşlar bu duruma tepki gösterdiler. Ama tepkiye rağmen binalar yıkıldı.

11 Ağustos 2016 , Perşembe Bu haber toplam 966 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın