Günün Tarihi:22 Şubat 2019

404 kazada 367 yaralı 3 ölü


Sakarya Valiliği Haziran ayında meydana gelen trafik kazaları ve olaylarının yer aldığı raporu açıkladı. Buna göre Haziran ayında 404 trafik zamanında 3 kişinin öldüğü 367 kişinin yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, “Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından şehirlerarası ve şehir içi yollarda 2016 yılı Haziran ayı içerisinde toplam 79 bin 636 araç kontrol edilmiştir.  Haziran ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı bin 209 araç trafikten men edilmiş, 41 sürücünün ehliyetine el konulmuştur. Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle ilimiz sınırlarında toplam; 166 maddi hasarlı, 235 yaralamalı, 3 ölümlü olmak üzere toplam 404 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 367 vatandaşımız yaralanmış, 3 vatandaşımız da hayatını kaybetmiştir. Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle kurallara uymaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgi ve desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyoruz” denildi. 

 

12 Ağustos 2016 , Cuma Bu haber toplam 868 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın