Günün Tarihi:26 Haziran 2019

Kampüse bu bulvardan gidilecek


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Serdivan Esentepe Kampüs Yolunda başlatılan yeni bulvar projesinde çalışmalar devam ediyor.

Kilit rolü

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı Haydar Akbulut, yeni bulvarda çalışmaların hızla devam ettiğini ve yeni arterin eğitim öğretim dönemine yetiştireceklerini belirterek, “Daha önce Kampüs ulaşımına alternatif oluşturmak adına yeni yolları hizmete almıştık. Bilindiği üzere kısa süre önce Medeniyet Bulvarı’nı kullanıma sunduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun talimatlarıyla Kampüs ulaşımında kilit bir rolü olan bu yolda da yenileme çalışmalarımızı başlattık. Artere önemli ölçüde bir genişlik kazandıracağız. İnşallah yeni eğitim öğretim dönemine de bu çalışmayı yetiştirmiş olacağız” diye konuştu.

Geniş yollar

Çalışmalar hakkında da bilgiler veren Akbulut, “Asfalta hazır olan bölgelere birinci kat asfalt atıyoruz. Geriye kalan bölgeleri de asfalta hazırlandıkça asfaltla buluşturacağız. Aynı zamanda bordür ve tretuvarlarda da çalışmalarımız devam ediyor. Yaklaşık bir kilometrelik bu yeni bulvar çalışmasında geniş yürüyüş yolları da yer alacak. Ayrıca aydınlatma konusunda da gerekli adımları atacağız. İnşallah yapılan tüm çalışmaların neticesinde yeni arter büyük beğeni kazanacak. Öğrenci kardeşlerimizde gönül rahatlığıyla bu yolu kullanabilecek” ifadelerini kullandı.

3 Eylül 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 745 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama