Günün Tarihi:18 Ekim 2019

Ferizli Meclisi haklarını bağışladı


Ferizli Belediyesi Eylül Ayı Meclis toplantısı Ahmet Soğuk başkanlığında, gerçekleştirildi. 6 maddelik gündem görüşülerek karara bağlandı.

Gündem dışı

Meclis üyeleri, Sakarya Büyükşehir Beleyesi tarafından yaptırılan ve Ferizli’de başlayan kanalizasyon çalışması için hayırlı olsun dileğinde bulundular. Meclis bu ayki Huzur haklarını 15 Temmuz Şehit ailelerine bağışladı.  Toplantıda ilk olarak günden dışı konuşmalara yer verildi.

Haklar bağışlandı

Gündem dışı konuşmalarda 15 Temmuz gecesinden itibaren Devletin zirvesinden başlayarak tüm yurda yayılan birlik, beraberlik ruhunun ilçeye de yansıdığı, bundan sonra bu birlik ve beraberlik ruhunun devam edeceğine inançların süreceği belirtildi. Meclis üyeleri örnek bir tutum sergileyerek bu ayki huzur haklarını, Başbakanlık tarafından 15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsünde şehit olan vatandaşlarımızın ailelerine ve yaralanan vatandaşlarımıza yönelik başlatılan yardım kampanyasına bağışladı.

Özür dileriz

Kaynarcada şehit düşen iki askerimiz için başsağlığı dilenirken, terör olayları lanetlenerek kınandı.  Gündem dışı konuşmasında Başkan Ahmet Soğuk, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ferizli Yeni Mahallede başlayan kanalizasyon çalışması hakkında da bilgi verdi. Başkan Soğuk, “2 yıl içerisinde tamamlanacak çalışmalar esnasında tozdan ve gürültüden vereceğimiz rahatsızlıktan dolayı şimdiden tüm ilçe halkımızdan özür dileriz” dedi.

Kabul edildi 

Gündem dışı konuşmaların ardından 6 maddeden oluşan gündeme geçildi. Gündemin dördüncü ve altıncı Maddeleri ilgili komisyona oy birliği ile havale edildi. Birinci maddesi komisyondan geldiği şekilde olmak üzere, ikinci, üçüncü ve beşinci maddeleri ise oy birliği ile kabul edildi.

Ferizli meydanı

Gündemin beşinci maddesini oluşturan; 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimine karşı vatandaşların toplandığı Ferizli meydanının isminin, 15 Temmuz Ferizli Demokrasi Meydanı olarak değiştirilmesi oy birliği ile kabul edildi.

6 Eylül 2016 , Salı Bu haber toplam 701 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU