Günün Tarihi:26 Eylül 2018

 

 

‘Trafikte kuralsızlık felakettir’


Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şakir Feridun Canbaz, bayram tatili boyunca karayollarında yaşanacak trafik yoğunluğuna karşı sürücüleri kurallara uymaya çağırdı.

Aşırı hız

Ülkemizde özellikle de dini bayram tatillerinde, karayollarında trafik yoğunluğunun büyük oranda arttığını aktaran Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şakir Feridun Canbaz, aşırı hız, dikkatsizlik ve kurallara uymama nedeniyle meydana gelen kazalar yüzünden yolların adeta kan gölüne döndüğüne dikkat çekti.

 

Kemer takalım

Başkan Canbaz, “Bayramlar, matemleri değil, mutluluk ve sevinçleri paylaştığımız günlerdir. Bayramda trafik kazaları yüzünden acıları değil, kurallara uyarak, kazasız yolculuk geçirip, sevdiklerimizle kucaklaşıp, sevinçleri yaşamalıyız. Lütfen, trafik canavarı olmayalım. Trafik kurallarına  uyalım, aşırı hız yapmayalım ve emniyet kemerimizi takalım. Trafikte kuralsızlık felakettir” dedi.

 

Dikkat edilmeli

Başkan Canbaz, “Ne sizin canınız, ne de başkalarının canları yanmasın. Sürücülerimiz, yoğunlaşan bayram trafiğinde her zamankinden daha fazla dikkatli araç kullanmalı, yol yapım ve onarım çalışmalarına trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeli. Bilinmelidir ki, en iyi sürücü, hız yapan değil, kurallara uyan sürücüdür.  Kurban Bayramı'nın, milletimize  ve şoför esnafımız adına kazasız, belasız geçmesini temenni eder, sağlıklı bol kazançlı  mutlu Bayramlar dilerim” dedi.

11 Eylül 2016 , Pazar Bu haber toplam 767 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın