Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

Bayramda silahlar susmadı!


Her bayramda olduğu gibi, Kurban Bayramı’nda da alınan önlemlere rağmen kendini bilmezler yine silaha sarıldı. Şans eseri üzücü bir olay yaşanmazken, kaç kişi hakkında işlem yapıldığı ise açıklanmadı.

Resmi ve sivil

Sakarya Valiliği’nin, Kurban Bayramı’nın huzur ortamı içinde geçmesine yönelik aldığı tedbirler kapsamında, özellikle bayram sabahı namaz çıkışında silah atılmasını önlemek adına resmi ekiplerin yanı sıra tüm sivil polisleri de görevlendirmişti.

Her yerden atıldı

Şehrin hemen hemen her bölgesinde namaz sonrasında kendini bilmezler silahları peşi sıra ateşlediler. Bu magandaların silahlarından çıkan mermiler neyse ki şans eseri kimseye rast gelmedi. Ancak, vatandaşlar bu durumdan şikayetçi olurlarken, kimseye müdahale edilmemesine de tepki gösterdiler.

Vatandaş kızgın

Polis ve Jandarma’nın bayram boyunca süren silah atılmalarına yönelik etersiz kaldığını ve gerekli müdahaleyi yapmadığını öne süren vatandaşlar, “Bu kişileri yakalayıp, caydırıcı olmak için ille de birinin yaralanması veya ölmesi mi gerek?  Daha önce yaşanan olaylar ne çabuk unutuluyor. Silaha karşı gerekli tedbirler alınmalı” dediler.

Önlem boşa çıktı

Sakarya Valiliği özellikle bayram için silah atılmalarına yönelik özel önlem alındığını açıklamıştı. Ama, bayram boyunca öyle olmadığını atılan silahlar ortaya koymaya yetti.

16 Eylül 2016 , Cuma Bu haber toplam 642 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın