Günün Tarihi:26 Mart 2019

Alt yapıda esenlik ve güvenlik semineri yapıldı


TFF çocuk istismarı soruşturma uzmanı Gülhan Şişman’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde alt yapılarda cinsel istismar ön plana çıktı

Az katılım oldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Türkiye Futbol Antrenörleri derneği Sakarya şubesi (TÜFAD) işbirliği ile gerçekleştirilen “Spor ve Alt yapıda esenlik ve Güvenlik” konulu seminer AKM salonunda yapıldı. Alt yapı çalışması yapan kulüplerin çokluğuna rağmen seminere katılım oldukça düşük sayıda kaldı, bu nedenle seminer 40 dakika geç başladı.

İlaçan sitem etti

TÜFAD Sakarya şube başkanı Tamer İlaçan seminerin açılışını yaptığı konuşmada az katılım nedeni ile gelmeyen antrenörlere sitem etti, katılanlara hoş geldiniz dedi. Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (SASKF) başkanı Yaşar Zımba, yönetici Recep Odabaş, Sakaryaspor Futbol şube sorumlusu Alpaslan Gürses, Sakaryaspor teknik direktörü İsmail Cem Cambaz, antrenör İsmail Öz semineri izlediler.

TFF-TÜFAD eğitimi

TFF çocuk istismarı soruşturma uzmanı Gülhan Şişman seminerde özellikle alt yapılarda meydana gelebilecek cinsel istismar konusunda çok önemli vurgular yaptı ve konuyu geniş şekilde ele aldı.  Gülhan Şişman; Antrenör Sporcu arasındaki özel bağ, Güven ve güç dengesi, Taciz: Cinsel Taciz, Olumlu antrenörlük kalıcı başarı getirir, Duygusal istasmar, Fiziksel istismar, kandırma, zorlama, baskı, dokunarak ve dokunma olmadan istismar, doğru bildiğimiz yanışlar, davranışlar, konusunda geniş açıklamalarda bulundu sinevizyon gözterisi sundu.

Önleyici kurallar koyalım

Seminerin sonunda tüm olumsuzlukları önlemek için çalışmalar yapılması lazım geldiğini belirten Gülhan Şişman; Önleyici kurallar koyalım, Riskli durumlar ve açık tedbirler, çocuk koruma ve kulüpler, kötü antrenör var mı?, gizlilik, sınırları anlamak, yasalarımızda çocuk istismarının cezaları başlıklı anlatımı ile katılımcıların dikkatlerini çekti.

İsmail Demirtaş devam etti

TFF- TÜFAD seminerinin ardından Sakarya il hakem kurulu hakem eğitmeni İsmail Demirtaş yeni değişen kurallar hakkında bilgiler verdi. Suat Beyenal

 

                SASKF kurallar ile ilgili seminer düzenleyecek

TFF-TÜFAD seminerine katılan SASKF başkanı Yaşar Zımba yeni sezon öncesi tüm amatör kulüpler antrenörlerine ve futbolcularına yeni değişen futbol kuralları hakkında seminer düzenleneceğini açıkladı.

Seminer başlamadan önce katılımcılara hitaben kısa bir konuşma yapan Yaşar Zımba “ SASKF olarak tüm amatör futbol kulüpleri antrenörlerine yeni değişen futbol kuralları hakkında seminer vereceğiz, bu seminere futbolcularda katılacak” dedi.

-------

Hayrettinspor yeni sezona yeni yönetim ve iş adamı desteği ile giriyor..

Sponsor desteği sürüyor

 

Sakarya 1. Amatör Lige yükselen Hayrettinspor 2016-2017 sezonuna yeni yönetim ve iş adamı desteği ile giriyor.  Bu sene Sakarya 1. Amatör Kümede mücadele edecek olan Hayrettinspor 2016-2017 sezonuna yeni  başkan ve yeni yönetim kurulu ile girerken, bir iş adamı da Hayrettinspor’a sponsor oldu.

Hayrettinspor eski kulüp başkanı  Gürkan  Demir ve yönetim kurulunun görevi bırakması ile kongreye giden Hayrettinspor da yeni kulüp başkanı  Ceyhun Kahya olurken, başkan yardımcısı Volkan Çanak, Kulüp sekreteri Mehmet Tufan, yönetim kurulu üyeleri ise Şenol Gürle, Emre Kaleci oluştu.

Yeni başkan ve yönetim kurulu bu sene 2016-2017 sezonunda 1. Amatör kümede mücadele edecek Hayrettinspor için kolları sıvadı. Hayrettin Mahallesinde ikamet eden daha öncede kulübe maddi destek sağlayan İstanbullu iş adamı Emin Aslan Hayrettinspor’un imdadına yine yetişerek, yeni transferlerin ve futbolcuların alacaklarını ödedi.

İş adamı Emin Aslan’ın forma, malzeme ve maddi desteği ile rahat bir nefes alan Hayrettinsporda şimdi tek hedef 1. Amatör Kümede başarılı olmak.

 

20 Eylül 2016 , Salı Bu haber toplam 863 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın