Günün Tarihi:25 Eylül 2018

 

 

Doğalgaz ’da büyük kaçak


Kaçak ve usulsüz doğalgaz kullanımını için seferberlik ilan eden AGDAŞ, son bir yıldı bin 520 kaçak kullanım tespiti yaptı.

Cezaları büyük

Kaçak ve usulsüz kullanımı engellemek için şehrin her yerinden çalışmalar yürüten AGDAŞ Kaçak ve Usulsüz Kullanımla Mücadele Ekipleri, şehirdeki can ve mal güvenliğini engellemek adına da çalışıyor. Ekiplerin başındaki isim Ticari Hizmetler Müdürü Faruk Gürpınar, kaçak ve usulsüz doğal gaz kullananlara büyük cezalar uygulandığını belirterek, “AGDAŞ olarak kaçak ve usulsüz kullanımla mücadele adına birçok ekiple kontrol çalışmalarımızı yürütüyoruz. AGDAŞ’tan izinsiz olarak değişiklikler yapılması çok kötü ve yaşanmasını istemeyeceğimiz olaylarla neticeleniyor. Kaçak ve usulsüz doğal gaz kullananlar can ve mal güvenliklerini hiçe saydıkları gibi kaçak ve usulsüz kullanım yapanlara büyük cezalar da uygulanmakta” dedi.

 

Suç duyurusu

Gürpınar, kaçak ve usulsüz doğal gaz kullananlara karşı uygulanan cezalarla ilgili ise: ekiplerin her gün kaçak ve usulsüz kullanımlarını önemle ve titizlikle takip ettiklerini, tespit akabinde doğal gaz arzını hemen durdurarak şahıs veya kurumlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunarak hukuki işlem başlattıklarını söyledi.

 

Hapis cezası

Gürpınar, ayrıca kaçak ve usulsüz kullanım yapanların; yüksek miktarlarda maddi cezalara maruz kaldıkları gibi infazı olan kullanıcıların hapis cezası aldığını, son bir yıl içinde bin 520 adet kaçak ve usulsüz kullanım tespit ettiklerini, kullanımda bulunanlara karşı çalışmaların yoğunlaştığını belirtildi.

21 Eylül 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 825 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın