Günün Tarihi:19 Mart 2019

‘Fındıkçı beklesin’


Fındıkçının ürününü toplaması ile birlikte oluşan fiyatın ürünün azlığı nedeniyle önümüzdeki günlerde artacağını belirten Başkan Tunca, “Şu anda kilosu 12.5 lira olan fındık, yakın zamanda 15 lirayı aşacaktır” dedi.

Akıllı olsun

Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca, fındık fiyatında herhangi bir düşüş olmadığını belirtirken, “Bu yıl rekolte külleme hastalığının yanı sıra boş çıktığı için düşük oldu. Haliyle üreticinin elinde az fındık var. Bu da bize fiyatın ileriki günlerde artacağını gösteriyor.  Bunun için de üretici akıllı olsun ve fındığını kendi saklasın, emanete vermesin. ” dedi.

Yüzde 80

Şu anda üreticinin yüzde 80’inin fındığını emanete vermeye devam ettiğini söyleyen Tunca, “Bahane üretmek herkese kolay geliyor. Ancak, 16-17 liraya satabilecekleri ürünü 12 liraya satıyorlar. Hatta fındık yıl sonuna doğru daha da artabilir. Üretici ürününü bekletsin, para kazansın. Bir de biz üreticinin yarınını görebilmesi adına, sanayicinin her yıl için en düşük fiyat garantisini vermesini istiyoruz” dedi.

23 Eylül 2016 , Cuma Bu haber toplam 833 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın