Günün Tarihi:26 Haziran 2019

‘Hainlere merhamet etmeyeceğiz’


AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı 42. İlçe Danışma Meclisi AKM’de partililerin ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Katılım

Meclise AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Harun Karaca, İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, , Koordinatörü 24. Dönem Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, 25. Dönem Milletvekili Adayı Diş Hekimi Bilgehan Doğru, Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın ve belediye meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Milli irade

Mecliste konuşan İlçe Başkanı Mustafa Ak, “Ardımızda bıraktığımız Temmuz Ayı’nda hain bir darbe girişimini yaşadık. FETÖ örgütü tarafından yapılan bu darbe girişimi aziz milletimiz tarafından bertaraf edilmiştir. Bu darbe girişimi esnafında çok canlarımız yandı, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ve gazilerimize sağlıklı ömürler diliyoruz. Yaşadığımız bu hain girişime, bu olaylara rağmen Türkiye gelişmeye ve büyük projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Dünya’daki 10 büyük yatırımdan 3’ü Türkiye’de yapılıyor. Ülkemiz, Milletimizin, milli iradenin desteğiyle büyümeye gelişmeye devam edecektir” dedi.

Mağduriyet olmaması

Milletvekili Ali İhsan Yavuz’da, “En son bize darbe vurmak istediler, büyük bir darbe girişimiydi bu. Hem içerden hem de dışarıdan desteklenen büyük bir operasyondu. Son süreçte sürekli bir mağduriyet havası oluşturulmaya çalışılıyor ancak emin olun ki mağduriyet oluşturulmaması için çok ince çalışıyoruz. Bazen kişinin ailesinden sakladığı şeyler yüzünden haksızlık olmuş gibi gösterilmek istense de asla böyle bir haksızlığa izin vermeyeceğiz. Hata olabilir ama bu binde biri geçmez, hata varsa düzeltilir” dedi.

Ün büyük ihanet

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Harun Karaca, “15 Temmuz akşamı, Sakarya’da bir tarih yazıldı. Hainler devletin imkânlarını kendi milletini katletmek için kullandı. Kalkışma haberini alır almaz 81 İl teşkilatına haber verdim. Yarım saat için tüm il teşkilatları, ilçeleriyle birlikte hazır olarak meydanlarda yerini gece yarısından önce aldı. Teşkilatlarımızın bu duruşu sayesinde vatandaşlarımız meydanlara aktı ve milli iradesine sahip çıktı. 15 Temmuz gecesi ve sonrasında sokağa çıkan tüm vatandaşlarımızdan partili partisiz ayırt etmeksizin Allah razı olsun. Bundan sonraki süreçte ‘zalime merhamet, mazluma en büyük ihanettir’ vatan birliğine göz dikmiş hainlere merhamet etmeyeceğiz” dedi.

 

27 Eylül 2016 , Salı Bu haber toplam 796 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama