Günün Tarihi:17 Şubat 2019

 

 

MHP‘li Bülbül Üstün’e sert çıktı


‘Bir korkun mu var?’ MHP İl Başkanı Levent Bülbül, dün yaptığı basın toplantısında 15 Temmuz gecesi yaşanan olaylara yönelik Milletvekili Zihni Açba’nın söylediği sözlere cevap veren AK Parti Milletvekili A. Sefer Üstün’ü eleştirirken, “Bu feveranın se

Zor dönem

Türkiye’nin şu ana kadar yaşadığı en zor dönem içerisinde olabileceğini belirten Bülbül, “Türkiye’nin geçmiştekinden ve her zamankinden daha fazla birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var. Türkiye’de bu şuurun gelişmesi için de birçok meselede farklı şeyler söylenecek olsa dahi bu birlik-beraberliğin temini noktasında, birçok hususunda daha dikkatli davranmaya gayret ediyoruz. Bunun ise yegane sebebi Cumhuriyet’in geleceği için duyduğumuz endişedir” dedi.

Şehit haberleri

Her gün şehit haberi almaya devam edildiğini belirten Bülbül, “Daha dün itibariyle toprağa on bir şehidimizi uğurladık. 2007 yılında Dağlıca’da 12 şehit verdiğimizde yer yerinden oynamıştı. Milletçe sokaklara dökülmüştük, ama bugün ne yazık ki çıt ses yok. Millet büyük bir sessizlik içerisine gömülmüş. Bu Türk Milleti için kabul edilemez, içler acısı bir durumdur” dedi.

Teklifte bulundu

Sakarya açısından bir teklifte bulunmak istediğini söyleyen Bülbül, “Türkiye’de her gün onlarca şehidimizin verildiği ortamda Sakarya’nın sesini gür bir şekilde hem Türkiye’ye, hem de dünyaya duyuralım. Demokrasi Meydanı’nda gerek Valilik, gerekse Büyükşehir Belediyesi himayesinde hepimizin katılımıyla terörün tamamına tepki gösterelim. MHP olarak Valimizden ve Büyükşehir Belediyesi’nden bu konuda bu toplantıya öncülük etmelerini talep ediyoruz. Bu talep haklı bir taleptir. Ve bugün itibariyle buna ihtiyaç vardır” diye konuştu.

Mağduriyetler

Bülbül, “Biz MHP olarak 15 Temmuz sonrasında devletimizin ve hükümetin yanında yer aldığımızı bu operasyonların yapılmasında, hükümetin ve devletin yanında olduğumuzu, MHP’nin var gücüyle bu noktada destekçi olacağını ifade etmiştik. Ama bu çalışmalar ve operasyonlar yapılırken, yeni mağduriyetler oluşturarak hedeften uzaklaşanın da büyük bir sıkıntıya sebep olacağını, terörle mücadelenin sulandıracağını ifade ettik. Korktuğumuz oldu. MHP dün, bugün ve yarın da bu mağduriyetlerin giderilmesi için mücadele edecektir” dedi.

Vekilin açıklamaları

Milletvekili Zihni Açba’nın, önceki gün düzenlediği basın toplantısında insanların mağdur edilmemesi gerektiğini ifade ettiğini belirten Bülbül, “Sayın vekilimiz, ‘şimdiden birilerini suçlu ilan etmek doğru değildir’ dedi. Bunu ifade etmek için Sayın Açba, lojmanların önünde 15 Temmuz gecesi bir şeylerin yaşandığını ifade etti. ‘Bunların eşleri bize helaldir’ diyenlerin olduğunu söyledi vekilimiz. 15 Temmuz gecesi bunun gibi birçok hataya da şahit olduk. Masum erlerimizin, hiçbir şeyden haberi olmayan erlerimizin bazı densizler tarafından paramparça edildiklerini gördük” dedi.

‘Feveran neden?’

Bülbül, “Evet darbe girişimiydi, kanlı bir ihanet girişimi ile karşı karşıya kaldık, ama ona verilen tepkilerin hepsinin doğru olduğunu söylemek ne mümkün. Şimdi böyle bir densizliği üç-beş kişi yaptı diye sohbet esnasında dile getirilen bu hususun, 15 Temmuz’da verilen şanlı mücadeleye leke düşürmesi mümkün mü? Bu açıklamanın bizzat Sayın Ayhan Sefer Üstün tarafından, neredeyse hakaret derecesinde bir karşılık bulması, cevap bulması açıkçası çok ciddi şekilde dikkatimizi çekti. Bu feveranın sebebi nedir?” dedi.

‘Sakarya unuttu mu?’

Bülbül, “Bir korkuları mı var? Bizim ne dediğimiz belli, çiğ yemedik ki karnımız ağrısın. Bu mağduriyetlerle ilgili açıklamaları Cumhurbaşkanı ve Başbakan da söylüyor. Bu durumda Ayhan Sefer Üstün’ün feveranı nedendir. Bir sıkıntısı, bir korkusu mu var? Kullanılan sözler çok vahim. Kendisi hatırlarsınız meclis insan hakları komisyonu başkanı olarak görev yapmıştı. Hatta bu görev sırasında Türk Milleti’nin insan yerine koymayacağı insanla dahi ilgilenmek ve onları kutsamakla ilgili bir takım faaliyetlerin içerisine de girişti. Bunları Türk Milleti, Sakarya unuttu mu sanıyorsunuz?” dedi.

‘Yolu-yordamı var’

Bülbül, “Sakarya’da kesinlikle böyle bir şey olmadı demek yerine, böyle bir şey var mı, yok mu diye soruşturmalıdır. Sayın vekilimiz sağlık sorunu nedeniyle cevaplayamadı bu söylenilenleri, kendisi ile konuştuğumda, ‘bunların yolu yordamı vardır, keşke bize hakaret etmeden önce keşke sorsaydı’ dedi. Sayın Zihni Açba bugüne kadar popülist bir siyasetçi olarak tanınmış biri değildir biliyorsunuz. Ağzından bir şey çıktıysa dayanağı vardır” dedi.

Bebek katili

Bülbül, “Biz Türkiye’de birlik-beraberlik ortamı zarar görmesin diye birçok şeyi kısık sesle veya şimdi zamanı değil diye beklemeyi tercih ediyoruz. Şimdi siz kalkıp da böyle dönemde sorumsuzca ifadelerde bulunursanız, birileri de size bir şeyleri hatırlatır. 30 bin kişinin katili PKK elebaşı, bebek katili Apo’yu ve ona karşı duyduğu sempatiyi dile getiren Sayın Ayhan Sefer Üstün ve onunla kurduğu empatiyi dile getiren Ayhan Sefer Üstün, o ailelerin, o masum olma ihtimalini hiç mi gözetmez?” dedi.

‘Telaş neden?’

Bülbül, “Abdullah Öcalan’a gösterdiği şefkati, bu insanlara karşı gösteremez mi? Bu telaş niyedir? Ortada günahsız insanların olabileceğini düşünerek bu meselelere dikkatlice yaklaşmak yerine feveran edilmesi kabul edilemez. Memlekette dikili ağacı olmayanlar olarak nitelendirmiş Sayın Açba’yı. Dikili ağaçtan kastettiğimiz nedir? Memlekete hizmet noktasından dikili ağaçtan bahsediyorsanız bu memleketin köküne incir ağacını diktiğinizi de unutmayın” ifadelerini kullandı.

Şeker Fabrikası

Bülbül, “17-25 Aralık milat diyorsunuz. Hadi şimdi 17-25 Aralık milat olmaktan çıkarsa ki çıkacak. 2004 yılında milli güvenlik belgesine bir tehdit olarak girmiş olan bu cemaat ve FETÖ 17-25 Aralık’ta nasıl sınırlandırılabilir? O zaman bunlar sorulacak ey Ayhan Sefer Üstün. Şu Şeker Fabrikası’nda olanları bir anlat diyecekler. Önce vatandaştayken, kota baskısı ile çalışamaz hale getirdiğin Şeker Fabrikası’nı sonradan Bank Asya’nın el koymasına nasıl müsaade ettiniz?  Bu konuda kotayı arttırıp da o fabrikanın kazanan bir fabrika haline getirilmesini nasıl temin etmediniz?” dedi.

Hesap verecekler

Bank Asya ele geçirdikten sonra o kota, on bin ton nasıl bir anda arttı? O fabrika nasıl kazanır hale geldi? Bank Asya bunu karlı bir fabrika olarak Ülker Grubu’na nasıl sattı? Arazi fiyatına, fabrika üstünde yokmuş gibi. Bundan nemalanan Bank Asya kimin bankasıydı? Bugün o bankada on lira mevduatı var diye, millet memuriyetini kaybederken sizler on milyon dolarların hesabını vermek zorunda kalmayacak mısınız?” dedi.

‘Çamur atmaya kalkmasınlar’

Bülbül, “Bizim onlarla illa meydanlarda omuz omuza durmamız mı gerekiyor? Bizim tavrımız nettir. Türkiye’nin başına bela olabilecek ne olursa olsun her şeyin karşısında MHP durur. Kendilerini uyarıyorum 17-25 Aralık’tan sonra bile yürütülen beraberliklerden haberdarız. Bizi konuşturmasınlar. Bize çamur atmaya kalkmasınlar duruşumuz da, geçmişimiz de bellidir. Alacakları cevap ağır olur, sonra altından kalkamazlar” şeklinde konuştu.

‘Edebimizle oturuyoruz’

Yüzümüze karşı söyleyemeyeceklerini her yerde söylemesinler. Hesap veremezler sonra. Hesap günü gelecek diye kaçacak yer arıyorlar. Birlik ve beraberlik bozulmasın diye edebimizle oturuyoruz, ama bizi zorlamasınlar” dedi. Farklı imar değişikliklerinin de takibinde olduklarını belirten Bülbül, çarpıklıklarla alakalı açıklamalarda bulunacaklarını belirtti. 

29 Eylül 2016 , Perşembe Bu haber toplam 727 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın