Günün Tarihi:16 Haziran 2019

İmam Hatip açıldı


15 Temmuz darbe girişiminin ardından kayyum atanması sonucunda devlet himayesine geçen Akyazı’daki dershane ve yurt binası, Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu eğitim ve öğretimin hizmetine sunuldu.

Geniş katılım

Okulun açılışı nedeniyle düzenlenen törene Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, AK Parti İlçe Başkanı Feyzi Bora, Akyazı Belediyesi Meclis üyeleri, okul müdürleri, çok sayıda öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Güzel amaçlar

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, açılış konuşmasında yurt olarak kullanılan binanın kötü zihniyet ve teröristlerin elinden alındığını belirterek, “Devletimiz tarafından el konulan bu bina,  artık güzel amaçlara hizmet edecek. Devletimiz öğretmenleri tarafından dini bilgiler, dersler, güzel eğitimler verilecek. Her şeyden önemlisi çocuklarımızın zihinlerini karartmadan, eğitim alacakları bir eğitim yuvası olarak yeni adı ile Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu olarak hizmet verecek” dedi.

Sevgi gösterisi

Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir’in yaptırdığı duanın ardından açılışa katılanlar hep birlikte kurdeleyi kestiler. Okulda Başkan Akcan’ı çember içine alan öğrenciler, kedisine sevgi gösterisinde bulunarak fotoğraf çektirdiler. Sonrasında okulun yemekhanesinde yemek ikramı yapıldı.

26 Ekim 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 649 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama