Günün Tarihi:18 Ocak 2019

 

 

Genç doktorlardan yürüyüş


Sakarya Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları Öğrenci Topluluğu tarafından tabiat güzelliğiyle dikkat çeken Karapürçek Mecidiye Mahallesi yakınlarındaki Uludere’ye doğa yürüyüşü düzenlendi.

Çevre temizliği

SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Cengiz ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam ile 45 öğrencinin katıldığı 18 kilometrelik yürüyüşte doğal çevrenin tadını çıkaran grup, dönüş yolunda ise çevre temizliği yaptı.

Tıp Fakültesi öğrencileri, yanlarında getirdikleri poşetlerle yürüyüş alanına atılmış çöpleri topladılar.

Güzellikler

Doğa yürüyüşlerine katılanların gördükleri güzellikler karşısında çevreyi koruma konusunda daha duyarlı ve etkili olduğunu dile getiren Genel Sekreter Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, “Çevre bilinci önemli. Bize miras kalan bu güzellikleri gelecek nesillere tertemiz bırakmak için duyarlı olmak gerekiyor. Bizim yürüdüğümüz alanda başkaları da yürümüş ve yediklerini, içtiklerini etrafa atıp gitmişler. Şehir merkezlerinde caddeleri, sokakları temizleyen görevliler gibi buraları temizleyen görevliler yok. Çevre bilinci olan duyarlı insanlar bu temizliği yapmazsa, ormanlar herhalde çöpten geçilmez” diyerek öğrencilerle birlikte çöp topladı.

 

26 Ekim 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 677 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın