Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

CHP’lilerden 'Cumhuriyet' eylemi


CHP Sakarya İl Kadın Kolları tarafından ‘Cumhuriyet Gazetesine’ yönelik yürütülen soruşturmayı, yazar ve yöneticilerinin gözaltına alınmasını protesto edildi.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, Avukat Bület Utku ile aralarında Hikmet Çetinkaya, Aydın Engin, Musa Kart, Güray Öz ve Mustafa Kemal Güngör ve Kadri Gürsel’in de aralarında bulunduğu çok sayıda gazeteci için gözaltı kararı verilmesi sonrasında CHP, ülke genelinde eş zamanlı protesto etmek için eylem kararı aldı. Sakarya’da da İl Kadın Kolları tarafından Adapazarı Kültür Merkezi önünde bir eylem gerçekleşti. Eyleme Eğitim Sen üyeleri de destek verdi. Eyleme katılanlar önceki gün yayınlanan gazetenin sayısını okudular ve sessiz eylemde bulundular. Partililer daha sonra toplu fotoğraf çekilerek sloganlar attılar.

2 Kasım 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 781 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama