Günün Tarihi:26 Mayıs 2018

 

 

SAÜ’ye TSE denetimi


Sakarya Üniversitesi, TSE EN-ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Heyetiyle bilgi paylaşımında bulundu.

İdari bilimler

Sakarya Üniversitesi'nde uygulanan TSE EN-ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde, Sakarya Üniversitesi Genel Sekreterlik, daire başkanlıkları, şube müdürlükleri ve eğitim-öğretim birimlerinin idari birimleri, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Uzmanları tarafından denetlendi.

Örnek uygulama

Türk Standartları Enstitüsü tarafından düzenli olarak yürütülen 'Gözetim ve Belge Yenileme tetkikleri kapsamında 2-3 Kasım 2016 tarihleri arasında yürütülen tetkikte denetimlerde bulunan TSE uzmanlarından oluşan ekibe, TS-EN-ISO 9001:2008 KYS kapsamında Sakarya Üniversitesinin örnek uygulamaları ile üniversite bünyesinde geliştirilen Kalite Yönetim Bilgi Sistemi (KYBS)  ve Stratejik Yönetim Bilgi Sistemi (SYBS) ile ilgili bilgiler de verildi.

Karşılıklı

Tetkik süresince ayrıca Sakarya Üniversitesinin tetkik çalışmalarının koordinasyonundan sorumlu birimi olan Stratejik Planlama ve Kalite Yönetim Sistemleri Şube Müdürlüğü personeli ile TSE uzmanlarından oluşan tetkik ekibi arasında TS-EN-ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve üniversitelerde uygulanmasına ilişkin karşılıklı olarak bilgi paylaşımında bulunuldu.

Başarılı şekilde

SAÜ Genel Sekreteri ve Kalite Yönetim Temsilcisi Prof. Dr. Kadir Ardıç Başkanlığında gerçekleştirilen kapanış toplantısı ile TSE tarafından gerçekleştirilen Gözetim Tetkiki, başarılı bir şekilde tamamlandı.

9 Kasım 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 569 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ