Günün Tarihi:22 Mart 2019

Serdivan’da dev yatırıma ilk kaynak


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Serdivan’ın tüm içmesuyu altyapısını yenileyecek projede inşa edilecek 300 kilometrelik içmesuyu hattının ilk kaynak töreni gerçekleştirildi.

Törene katılım

Serdivan Belediyesi hizmet binası önünde gerçekleştirilen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir ve SASKİ Bürokratları, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

50 yıl garanti

Programın açılış konuşmasında proje ile Serdivan’ın içmesuyu geleceğini garanti altına alacaklarını belirten Rüstem Keleş, “Serdivan ilçemizin tüm içmesuyu altyapısını yenileyecek projenin ilk kaynağını gerçekleştirmek için buradayız. Bildiğiniz gibi 1999 depreminde şehrimizin altyapısı çok ciddi zarar gördü. Bölgeye inşa edeceğimiz 300 kilometrelik içmesuyu hattı ile ilçemizin tüm içmesuyu altyapısını yeniliyoruz. Proje ile ilçemizin en az 50 yıllık içmesuyu geleceğini garanti altına almış olacağız” dedi.

 

30 basınç bölgesi

Kele, “Ayrıca ihtiyaç duyulan bölgelerde yaklaşık 13 kilometrelik yağmursuyu hattı da inşa edeceğiz. Proje ile Serdivan’ı 30 basınç bölgesine ayıracağız. Sapanca Gölü’nden aldığımız suyu arıtarak tam kontrollü bir şekilde vatandaşlarımızın musluklarına ulaştıracağız. SASKİ olarak gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu projede olduğu gibi her zaman yanımızda olan ve bize her daim destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Yatırımımızın şehrimize ve Serdivan’a hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaliteli hizmet

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ise, “Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Serdivan’ın gelişmesi, büyümesi için Büyükşehir Belediye Başkanımız her zaman yanımızda oldu. İlçemizin bütün sorunları birer birer çözülüyor. Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet verme noktasında gerek Başkanımız Zeki Toçoğlu gerekse SASKİ Genel Müdürümüz Rüstem Keleş her anlamda yanımızda oldu” dedi.  

 

Bütün gücümüzle

Alemdar, “Serdivan, Sakarya’mızın en çok nüfus alan bölgesi. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmak sorunları çözmek adına koordineli bir şekilde bütün gücümüzle çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Zeki Toçoğlu’na, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş ve ekibine Serdivan ilçemizin altyapısı için bu denli büyük bir projeyi hayata geçirdikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Şehit olan

Konuşmasının başında Mardin Derik’te meydana gelen terör saldırısında şehit olan Sakaryalı Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’e rahmet dileyen Başkan Toçoğlu, teröre teslim olmayacakları vurgusunda bulundu.

 

Şahadete yürüyen

Toçoğlu, “Tüm şehitlerimiz için Allah bu hainleri, onlara destek olan şer odaklarını, teröristleri kahhar sıfatıyla kahreylesin. Vatan için gerekirse canımızı feda ederiz deyip, cepheye koşan, bu yolda şahadete yürüyen kardeşlerimizin makamı ali olsun. Her ne olursa olsun, biz doğruyu söylemekten bir an olsun imtina etmeyeceğiz. Onların amacı Cumhurbaşkanımızın önderliğinde milletimizin büyük yürüyüşünün önünü kesmek. Biz bu oyunun farkındayız” diye konuştu.

 

100 milyonluk

Altyapı ve içmesuyu başlıklarında 16 ilçede devam eden yatırımlara ilişkin de açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “16 ilçede dev içmesuyu tesisleri hayata geçiriyoruz. Atıksu arıtma tesislerimizle Sakarya Nehri ve Karadeniz’i koruyor; doğal mirasımıza sahip çıkıyoruz. İçmesuyu geleceğimize güvence getirmek adına 100 milyonluk bir barajı şehre hediye etmek için yola çıktık. Kuzey ilçelerimiz için hayata geçirmeyi planladığımız Çamdağı Barajı için de proje hazırlıklarımız sürüyor” dedi.

 

Birinci sınıf su

Toçoğlu, “Kısa süre önce Karasu Atıksu Arıtma Tesisini hizmete aldık. Ferizli ve Söğütlü ilçelerimiz için büyük bir altyapı yatırımı başlattık. Kocaali’ye bir arıtma tesisi kazandırıyoruz. Kaynarca’nın tüm mahallelerine Sapanca’nın 1. Sınıf suyunu ulaştırıyoruz. Pamukova’da altyapı ve içmesuyu geleceğini sil baştan imar ettik. Kısacası şehrin tamamında, her bir metrekaresindeyiz. Yer altına yatırım yapmaktan bir an olsun kaçınmıyoruz” dedi.

 

Yeni altyapı

İlk montaj töreni gerçekleştirilen 35 milyonluk altyapı yatırımı ile ilgili de bilgiler veren Başkan Zeki Toçoğlu, “Serdivan’ın yenilenecek altyapısı için ilk kaynağı bugün atıyoruz. İlçemizin tüm içmesuyu altyapısını başlattığımız bu projeyle yenileyeceğiz. Bölgemize 300 kilometre içmesuyu hattı ve 5 bin metreküplük içmesuyu deposu inşa edeceğiz. Ayrıca 13 kilometrelik yağmursuyu hattıyla da ilçemizin yağmursuyu altyapısını güçlendireceğiz. Bu dev yatırımın toplam değeri 35 milyon liradır” dedi.

 

Sağlıklı ulaşacak

Başkan Toçoğlu, “Projenin tamamlanmasıyla bölgedeki kayıp kaçak oranını dünya standartlarına indireceğiz. Hatların yenilenmesiyle Sapanca Gölü’nden elde ettiğimiz birinci sınıf içmesuyu vatandaşlarımızın musluklarına daha sağlıklı bir şekilde ulaşacak. İlk kaynak törenini gerçekleştirdiğimiz Serdivan Altyapı Projemizin hayırlı olmasını diliyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. Açılış konuşmalarının ardından 35 milyonluk yatırımda ilk kaynak töreni gerçekleştirildi. 

12 Kasım 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 640 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın