Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

İkinci üniversite teşekkürü


SAÜ Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cemalettin Kubat, yaptığı açıklama ile ikinci üniversite meselesinde emeği geçenlere ve destek olanlara teşekkür etti.

Yerinde karar

Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cemalettin Kubat, şehre kazandırılacak ikinci üniversite konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Harun Taşkın hoca ile uzun yıllardır projesi üzerinde çalıştıkları ikinci üniversite kuruluş sürecini yakından takip ettiklerini belirten Kubat, isim olarak açıklanan ‘Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ adının yerinde bir karar olduğunu ifade etti.

 

Takipçisiyiz

Prof. Dr. Cemalettin Kubat, hızlı şekilde ilerleme sağlanmasının temelinde ise şehrin üst kademesinin büyük emekleri olduğunun altını çizerek, “Şehrimize artık bir üniversitenin yetmediği tüm kamuoyunun malumudur. Bundan doğan ikinci üniversite ihtiyacı için akademisyenler olarak bizler çalışmalarımızı tamamladık ve ilgililere dosyaları teslim ettik. Başından beri takipçisi olduğumuz sürece bugün baktığımızda görüyoruz ki çok olumlu neticeler alındı.” ifadelerini kullandı.

 

Teşekkür etti

İkinci üniversite konusundaki gelişmelerin tüm Sakaryalıları mutlu ettiğini ifade eden Prof. Kubat, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a, Başbakan Binali Yıldırım’a, Vali Hüseyin Avni Coş’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na, SAÜ Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Elmas' a, Milletvekilleri Şaban Dişli, Ayhan Sefer Üstün, Mustafa İsen, Recep Uncuoğlu ve Ali İhsan Yavuz’a teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

12 Kasım 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 648 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın