Günün Tarihi:23 Nisan 2019

YKD çadır kuruyor


Sakarya’nın yerel ve yerleşik kültürünün gelecek nesillere aktarılması kapsamında çalışmalarını yürüten Yerel Kültür Derneği (YKD), Marmara Bölgesi’nin en büyük Otağ Çadırı’nı ilimizde kuracak.

Manav kültürü: Manav kültürüne ait eserlerin sergilenmesi amacıyla içerisinde Otağ Çadırı, Taraklı Evi, Geleneksel Ekmek Fırını, Geleneksel Su Kuyusu ve kültürel ürünler sergi alanı bulunan projenin yapım çalışmaları başladı.

Erenler’de: ADA AVM yanına kurulacak çadırla ilgili bilgi veren Başkan Necmettin Kırık; “Kültürümüzün çok önemli objelerinin yer alacağı projenin maketini sosyal medyada üyelerimizle paylaştık. Çok beğeni gördü. Sakarya’mızın kültürel zenginliğini sergileyeceğimiz projemizi en kısa zamanda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.  

14 Kasım 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 733 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama