Günün Tarihi:14 Aralık 2018

 

 

Emeklinin derdi ev!


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) emeklilere yönelik ‘kira öder gibi, ev sahibi olma’ projesi kapsamında yapacağı konutlar için Sakarya’da 10 bine yakın emekli ön talepte bulundu.

3 ayrı dernek 

Sakarya’da emeklilere yönelik 3 ayrı dernek bir yılı aşkın süredir ev sahibi olmak isteyen emeklilerden ön talep formu alıyor. Bu kapsamda 3 derneğin üyesi olan 10 bine yakın emeklinin ev sahibi olma umuduyla ön talep formu doldurduğu öğrenildi.

TOKİ’den ses yok

İlimizde 10 bini aşkın emekli ev sahibi olma umuduyla her gün derneklerin kapısını ‘yeni bir haber var mı?’ diyerek aşındırıyor. Ancak, buna rağmen TOKİ henüz ilimizde emeklilere yönelik bir proje hazırlamadı. TOKİ’nin ilimize yönelik ne zaman proje yapacağı ise belirsizliğini koruyor.

TÜED Sakarya Şube Başkanı Turan

‘Girişimlerimiz sürüyor’

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Sakarya Şube Başkanı Sinan Turan, şu ana kadar 5 bin 300 üyenin ev sahibi olmak için talepte bulunduğunu söyledi.

Her gün izleniyor

Turan, “Sakarya Valiliği nezdinde yaptığımız girişimlerimizin yanında Genel Merkezi’mizde TOKİ’ye yönelik girişimlerini sürdürüyor. Aldığımız talepler her gün Genel Merkez ve TOKİ tarafından izleniyor” dedi.

 2-3 yıl içinde

TOKİ’nin öncelikli iller kapsamında ev yapımını sürdürdüğünü söyleyen Turan, “Milletvekilimiz Mustafa İsen’e konuyu aktardık. İlimizde 2-3 yıl içinde evlerin yapılacağını söyledi. Bizde takibimizi sürdürüyoruz” dedi.

TÜED Adapazarı Şube Başkanı Büyü

‘5 ilçede arazi bulduk’

Türkiye Emekliler Derneği(TÜED) Adapazarı Şube Başkanı Orhan Büyü, emeklilerin ev sahibi olması için girişimde bulunduklarını belirterek, “5 ayrı ilçemizde bulduğumuz yerleri TOKİ’ye bildirdik” dedi.

İşbirliği içinde

Başkan Büyü, 700 civarındaki üyelerinin ev için form doldurduğunu belirterek, “Biz de bunun üzerine Valiliğimize başvurarak. Büyükşehir Belediyesi, kaymakamlıklar, Defterdarlık ve AFAD’ın işbirliği içinde TOKİ’nin konut yapabileceği arazileri tespit ettirdik” dedi.

 150 dönüm arazi

Adapazarı, Karasu, Geyve, Serdivan ve Akyazı’da 150 dönümden fazla arazinin belirlendiğini ifade eden Büyü, “Bu araziler Sakarya Valiliği tarafından TOKİ’ye bildirildi. Hatta destek olunacağı da ifade edildi. Ev sahibi olmayan her emeklinin ev sahibi olması için de gerekli takibi yapyoruz” dedi.

TİED Şube Başkanı Yılmaz

‘TOKİ’yi bekliyoruz’

Tüm İşçi Emeklileri, Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Yılmaz, üyelerinden 4 bin kişinin ev sahibi olmayı beklediğini ifade ederek, “TOKİ’yi bekliyoruz” dedi.

Listeleri verdik

Başkan Yılmaz, Sakarya Valiliği ile belediyelere gerekli başvuruyu yaptıkları gibi ev için talep formu dolduran üyelerinin listelerini Valilik ve TOKİ’ye teslim ettiklerini belirterek, “Biz de TOKİ’nin bir an önce ilimizdeki emeklilere yönelik projesini hayata geçirmesini bekliyoruz” dedi.

21 Kasım 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 928 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın