Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Kaçağa geçit yok!


Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk köyden mahalleye dönüşen mahalle muhtarları ile görüştü.

Mahalle muhtarları

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı ve İmar ve Şehircilik Müdürü Musa Gülmez ile birlikte köyden mahalleye dönüşen ve İmar planı bulunmayan Ekinli, Yazılı, Kayalar Reşitbey, Kayalar Memduhiye, Değirmendere ve Küçük Esence mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

 

Tip ev projesi

Kaçak yapılaşmaya asla müsaade etmeyeceklerini belirten Başkan Öztürk; “Büyükşehir yasasıyla birlikte köyden dönüşen 6 mahallenin imar planı yok. Mevcut dokunun korunması için bu dönüşümde vatandaşlarımız zorluk çekmesin diye geçtiğimiz yıl tip projeler ürettik. Bu sebeple kaçak yapılaşma kesinlikle istemiyoruz. Biz kaçak yapılaşmalar yerine arsalarına konut yapmak isteyen vatandaşlarımızın proje maliyeti olmadan ve belediyeye herhangi bir ücret ödemeden ‘Tip Ev’ projemizden ücretsiz olarak faydalanmasını istiyoruz” dedi.

 

Bilgi almadan

Yapılan Bilgilendirme toplantısı için Başkan Öztürk’e teşekkür eden mahalle muhtarları “Bugünden itibaren Vatandaşlara Belediye’ye danışmadan ve bilgi almadan kesinlikle işlem yapmamaları gerektiğini özellikle açıklayarak bilgilendireceklerini belirttiler.

23 Kasım 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 578 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın