Günün Tarihi:22 Mart 2019

İsteyen, isteyene!


Sakarya’da yıllardır kuruldu, kurulacak denilen 2. üniversiteye yönelik yaşanan gelişmelerin ardından ilçe belediye başkanları adeta fakülte kapma yarışı içine girdiler.

Örnek olacak

Yıllardan beri ihtiyacı hissedilen ve uzun uğraşlar sonucunda şehrimize kurulması kesinleşen ve ilk etapta adı Orhanbey Üniversitesi olarak belirlenen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi yapısıyla Türkiye’ye de örnek olacak.

 

Merkez ve ilçeler

Merkezde kurulacak rektörlüğe bağlı iki ayrı bölgedeki rektör yardımcılıkları ile ilçelere yönelik fakülteleriyle eğitim vermesi düşünülen üniversitenin ilk kurulacak fakültelerini kapmak için ilçe belediye başkanları tam anlamıyla yarış içindeler.

 

Onay bekliyor

YÖK’ün onayının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nın teklifi ile TBMM’de kurulması yasalaşacak üniversite için şimdiden, Adapazarı, Karasu, Pamukova, Geyve, Serdivan, Akyazı, Erenler, Söğütlü, Sapanca ve Arifiye talipli olduklarını açıkladı.

23 Kasım 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 764 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın