Günün Tarihi:17 Eylül 2019

KOBAŞ’A BÜYÜK ONUR


Dünya karatesinin önemli ismi Uğur Kobaş, kariyerinin zirvesine çıktı

Önce Avrupa var

 

Karate ile ilgilenip de Uğur Kobaş’ı tanımayan yoktur. Gerek sporculuk, gerek antrenörlük, gerekse hakemlik hayatında büyük başarılar ile anılan Uğur Kobaş, 7 ay içinde iki büyük göreve getirildi. Geçtiğimiz mayıs ayında Avrupa Karate Federasyonu (EKF) Hakem Kurul Üyeliği’ne atanan Kobaş, dün de Dünya Karate Federasyonu (WKF) Hakem Kurulu Üyeliği’ne getirildi.

Sonra Dünya geldi

Dünya Karate Hakem Kurulu’na giren ilk Türk olmanın gururunu yaşayan Uğur Kobaş, şimdilerde tebrikleri kabul ediyor. Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’ın desteği ve gücü ile bu atamanın gerçekleştiğini belirten Kobaş; “Benim için büyük sürpriz oldu. Karatenin 2020 Olimpiyatları’na dahil edilmesi, atandığım görevleri daha anlamlı kılıyor” dedi.

---

Spora bir yatırım daha

Gençleri spora yönlendirerek fiziksel ve zihinsel gelişimlerine yardımcı olmak için yatırımlarına devam eden Serdivan Belediyesi, Beşköprü Mahallesi’nde yeni sosyal projelerden birini daha hayata geçiriyor. Kosova Sokak’taki 2200 m2‘lik alan üzerine modern koşullar çerçevesinde inşa edilecek spor tesisinde, 1300 m2’lik suni çim sahanın yanı sıra, soyunma odaları, duş kabinleri, wc’ler ve yönetici odasının da yer alacağı belirtildi.

---

Akademi’de

seminer var

Büyükşehir Akademi bir ilke daha imza atıyor. ‘Futbol Sosyolojisi Seminerleri’ futbol tutkunları ile buluşuyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Erdal Hoş ve beraberindeki ünlü isimler futbolun sosyolojisini 16 hafta boyunca katılımcılarla paylaşacak. Tüm sporseverleri akademiye kayıt olmaya davet ediyoruz. 10 ders olarak belirlediğimiz Büyükşehir Akademi’ye ‘Futbol Sosyolojisi seminerlerini de ekledik. Bu seminerlerin gençlerimizin spora yönlenmeleri açısından büyük önemi var” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nde, 16 Kasım’da başlayan kayıt işlemleri, 24 Aralık’ta sona erecek.

---

 

 

24 Kasım 2016 , Perşembe Bu haber toplam 588 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU