Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

TÜRKMEN ŞOV


Sakarya Üniversitesi, Türkmenistanlı sporculara ev sahipliği yaptı

Türkmenistan’ın bağımsızlık yılı, Sakarya Kampüsü’nde çeşitli etkinliklerle kutlanıldı.

 

Önemli bir organizasyon

Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Myrtgeldi Seyitmamedov, kampüste Türkmen öğrencilerle buluştu. Bu buluşmada üniversite spor tesislerinde öğrencilerin karşılaşmalarını izleyen Başkonsolos hem sohbet etti, hem de karşılaşmaları heyecanla takip etti. Karşılaşmalarda ilimizin başarılı bayan hakemlerimizden olan Duygu Genç başarı ile görev yaptı ve organizasyon sonunda Seyitmamedov’dan bir teşekkür plaketi aldı.

25nci bağımsızlık yılı   

Karşılaşmaları düzenleyen üniversite yönetimine ve spor müdürlüğüne teşekkür eden görevliler ve öğrencilere, günün anısına hediyeler veren Seyitmamedov, Türkmenistan’ın 25nci bağımsızlık yılı olması nedeniyle bu etkinlikte bulunmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, Türkiye ve Türkmenistan kardeşliğine vurgu yaptı. Bu organizasyonun önemine de dikkat çeken Seyitmamedov, “Böyle bir günü unutmayıp kutlayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Bütün üniversitelere örnek

Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov, “Sakarya Üniversitesi’nin yaptığı bu örnek davranış bizim için çok önemliydi. Türkiye’de okullarda okuyan birçok Türkmen vatandaşımız var. Onların bir araya gelip böyle eğlenceli organizasyonlarda buluşması bizim için çok önemli bir olay” dedi. 

25 Kasım 2016 , Cuma Bu haber toplam 824 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın