Günün Tarihi:17 Temmuz 2019

Genç Kızılay eğitimde


Sakarya Kızılay Gençlik Kolları, Eurovan Projesi Eğitim Sertifikası programına katıldı.

Sistamatik proje

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından yürütülüp, Avrupa Birliği Erasmus+ programı tarafından desteklenen Euravon Projesi, gönüllü hizmetlerin sırasında resmi ya da örgün olmayan öğrenme yoluyla edinilen çapraz yetkinliklerin izlenmesi, tanınması, serfitikasyonu ve bu sektöre AB hareketliliğini transfer etmeyi sağlayan sistematik bir proje olarak dikkat çekiyor. Proje kapsamında 4 farklı ülkeden (Türkiye, Bulgaristan, Kıbrıs, Hollanda) ve 7 kuruluş tarafından desteklenerek AB tarafından finanse edilecek.   

Ders seçimi

Projenin eğiticisi Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Barış Boru, program kapsamında Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyelerine, Sakarya Üniversitesi Kızılay Topluluğu öğrencilerine seminer verdi. 3 saat süren eğitimde online olarak projeye kayıt, ders seçimi ve bilgilendirme yapılarak projenin kapsamları anlatıldı.

Seminer tamamlandı

Gönüllülük Yoluyla Kazanılan; Öğrenme Yetkinliği, Yabancı Dil İletişim Yetkinliği, Digital Yetkinlikler, Sosyal-Kültürel ve Kişilerarası Yetkinlikler dersleri anlatılarak seminer tamamlandı. Kızılay Şube Başkanı Zahit Tiryaki katılımıyla gerçekleşen programda yemek ikramı ve serfitikaların takdim edilmesiyle son buldu.

29 Kasım 2016 , Salı Bu haber toplam 630 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama