Günün Tarihi:13 Aralık 2018

 

 

Mahallelere afet timi


Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) personeli ile muhtarlar arasında gerçekleştirilen toplantıda, şehirdeki afet önlemlerine ilişkin önemli kararlar alındı.

Muhtarlarla

Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmada, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Poyraz, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı ve muhtarlar yer aldı.

Beklentimiz yok

Programda ilk konuşmayı yapan Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Poyraz, “Bugün bir araya gelişimizdeki amaç; İtfaiye Daire Başkanlığımız’ın yaptığı faaliyetlerle ilgili muhtarlarımızı bilgilendirmektir. Toplantımıza ilginizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Afetlere karşı tek kurum Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığımız değil. Aynı zamanda AFAD var. Ancak bizim her şeyi AFAD’ın yapması gibi bir beklentimiz yok. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

7 mahalleye tanker

İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı ise, “İtfaiye teşkilatı olarak 7/24 çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bilindiği üzere kısa süre önce müfrezelerimize uzak olan 7 mahallemize su tankerlerini teslim etmiştik. Şimdi önümüzdeki günlerde de Taraklı Akçapınar, Geyve İlimbey, Pamukova Hüseyinli, Akyazı Yörükyeri, Karasu Resuller, Kocaali Kestanepınarı ve Erenler Değirmendere mahallelerimize su tankerlerini teslim edeceğiz. İnşallah 2 yıllık süreç içerisinde 50 mahallemiz su tankeri ile buluşmuş olacak” diye konuştu.

Timler oluşturulacak

Mahallelerde bulunan afet konteynırlarının da bakıma alınacağını ifade eden Arancı, “Şehrimizin 10 farklı bölgesinde afet konteynırlarımız bulunuyor. Bu konteynırlarımızdan bazılarının bakıma ihtiyacı var. En kısa süre içerisinde bunların bakımlarını yapacağız. Aynı zamanda ihtiyaç olan mahallelere de yeni konteynırlar kuracağız. Ayrıca mahallelerde afet timleri oluşturacağız. Tatbikatlar gerçekleştireceğiz. Gönüllü itfaiyecilik eğitimlerimizi de yaygınlaştıracağız” dedi. Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, yapılan program dolayısıyla teşekkürlerini iletirken, taleplerini de Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile paylaştı.

1 Aralık 2016 , Perşembe Bu haber toplam 588 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın