Günün Tarihi:22 Mayıs 2019
SON DAKİKA:

Futbolcu oyunu ticari çıkar görüyor


Büyükşehir Akademi Futbol Sosyolojisi seminerlerinin ilkinde öğrencilerle buluşan Spor Yazarı Erdal Hoş, “Futbolcu oyunu ticari bir çıkar olarak görüyor” dedi.

Ofis-Sanat

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından birbirinden zengin ders başlıklarını ilgilileri ile buluşturan Büyükşehir Akademi’de Futbol Sosyolojisi Seminerleri’nin ilki gerçekleştirildi. Yazılı mülakat sonucu derslere kabul alan akademi öğrencilerinin katılımları ile Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleşen eğitimde Spor Yazarı Erdal Hoş, futbolun tarihsel değişim ve gelişimine ilişkin dikkat çeken bilgileri paylaştı.

Bağımsız

16 hafta sürecek Futbol Sosyolojisi Seminerleri’nde iç saha kadar dış sahanın da gündeme geleceğini belirten Hoş, “Futbola dair yeni bir şeyler söylemek için Türkiye çok müsait bir yer. Bu alanda, Türkiye’de yapılan pek bir çalışma yok. Bu alana böyle güzel bir katkı sunan Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Mesela bir düşünür bu oyunun kutsalla ilgili olduğunu söylemiştir. M.Ö 50 yılında futbol için Çin’de şiir yazıldığı yönünde yorumlar var. Aslına bakarsanız birçok medeniyette birbirinden bağımsız oynanmış bir oyundur futbol” diye konuştu.

Seyirci faktörü

Erdal Hoş derste ayrıca, “Modernliğin bir yan etkisi de oyuna oldu. Bunu da yine bir düşünür söylemektedir. Modernlik arttıkça oyun basitleştirilmiştir. Futbolcu oyunu ticari bir çıkar olarak görmektedir. Günümüzde oyuna gücü veren seyircidir. Bugün biz burada futbol üzerine konuşuyorsak sebebi oynayanlar değil, biz seyredenlerdir” dedi.

----------

Hazırlıklarını tamamlayan Yeşil-Siyahlılar, dün öğleden sonra yola çıktı ve geceyi İstanbul’da geçirdi

------

Yönetim

tedbiri

elden

bırakmadı

-------------

Sakaryaspor bugün

uçuyor

Hava şartları nedeniyle dün sabah çalışan ve öğleden sonra İstanbul’a giderek geceyi otelde geçiren Sakaryaspor kafilesi, bu sabah saat 07.45 uçağıyla Bingöl’e uçacaklar.

Tedbir

Sakaryaspor kafilesi, tedbir amaçlı  bir gün önceden İstanbul’a gitti. Kötü hava koşullarından etkilenmemek için dün öğleden sonra İstanbul’a geçen kafile, bugün erken saatlerde Bingöl’e giderek, maç saatini beklemeye başlayacak.

İhtimal

Zorlu deplasman için her tür önlemin alındığı söylendi. Bingöl’de aşırı soğuk ve kar yağışı altında sahaya çıkacak olan Yeşil-Siyahlıları tedirgin eden rakibin kendi sahasında maç yapacak olması değil, maçın ertelenme tehlikesi ile karşı karşıya kalabileceğidir.

Şekillendi

Teknik Direktör Tuncay Şanlı, zorlu maç için her türlü önlemi aldıklarını söyledi. Dün sabah yapılan gol ve şut çalışmasında son kez futbolcularını gözden geçiren ve ideal kadroyu kafasında şekillendiren Şanlı, maça kazanmak için çıkacaklarını ifade etti.

Rakip değil

Bingöl’den çekinmediklerini, ancak hava şartları yüzünden nasıl bir zorluklarla karşılaşacaklarını bilmediklerini söyleyen Şanlı; “İşimiz zor. Özellikle kötü hava şartları işimizi biraz daha zorlaştıracak, ancak oynamak için hazırız. İnşallah maç ertelenmez ve motivasyonumuz bozulmaz” dedi.

---------------

Kazanmak için

gidiyoruz

Futbolcu kafilesini bugün hava yoluyla Bingöl’e gönderecek olan Kulüp Başkanı İsmail Gürses, zorlu deplasmana kazanma parolasıyla gideceklerini söyledi.

Özel uçak ile yarın sabah Bingöl’e gidecek olan Başkan Gürses, son iki maçta iyi bir futbol oynadıklarını, Bingöl karşısında da aynı tempoyu ve oyunu sergileyeceklerini ifade etti. Maçın zor geçeceğini belirten Gürses, “Rakipten değil, hava şartlarından korkuyoruz” dedi.

------------------

 

 

  

 

 

 

 

  

 

3 Aralık 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1543 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama