Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

‘Kapımız her zaman açık’


Vali Hüseyin Avni Coş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolasıyla Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneğince düzenlenen kahvaltıda engellilerle bir araya geldi.

Katılım

Çark Caddesi’nde bir kafede düzenlenen kahvaltıya Vali Hüseyin Avni Coş’un yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bülent Dik, Hendek Elele Engellilerle Yaşam Derneği Başkanı İsen Aygen, daire müdürleri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Devlet kapısı

Kahvaltıda kısa bir konuşma yapan Vali Çoş, engelli vatandaşların iyi bir eğitimden sonra toplum içerisinde önemli bir işler yapabileceklerini söyledi. Engellilerin var olan yeteneklerini bulup ortaya çıkarmanın önemine değinen Vali Çoş, “Engelli insan yoktur, eğitimsiz insan vardır. Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın kendi kabiliyetlerine ve fiziki durumlarına göre eğitimlerini tamamlamalarını sağlamaktır. Engelli vatandaşlarımızın ailelerine devletimizin kapısı her zaman açıktır” dedi.

‘Çalışıyoruz’

Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bülent Dik ise, “Engellilerin, engellileri aşması konusunda hep birlikte çalışacağız. Bu birlikteliği devam ettirmek içinde elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi. Hendek Elele Engellilerle Yaşam Derneği Başkanı İsen Aygen, engelliler için düzenlenen kahvaltıda Vali Çoş’a yeni bir dernek olmalarına rağmen engelliler için çok güzel projeler hazırladıklarını anlatma fırsatı buldu.

5 Aralık 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 528 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın