Günün Tarihi:21 Ekim 2018

 

 

Şimdi de Geyve’ye ÇİMENTO fabrikası!


Geyve’nin Doğancıl Mahallesi'ne çimento fabrikası kurmak isteyen maden firması, halkın Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) toplantısına çağırılmasıyla ortaya çıktı.

Yapılamadı

Adapazarı İkizce’de yapımı için büyük mücadele verilen ama halkın tepki koyması üzerine çimento fabrikası Karasu Darıçayırı’na kaydırılmıştı. O fabrikada mahkemelik olunca üretime geçmemişti.

100 dönüm yer

Şimdi ise Geyve Doğancıl Mahallesi’nde Mantarlık mevkiinde satın aldığı 100 dönümlük alana çimento fabrikası kurmak isteyen ve merkezi Ankara’da olduğu belirtilen Geyve Madencilik İnşaat Sanayi A.Ş. adlı firma ÇED süreci başlattı.

İlan verdi

Firma kuracağı çimento fabrikasının projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Çevresel Etki Değerlendirmesi işini Topçuoğlu Madencilik San. Ltd. Şti.’ne verdi. Bu şirket 20 Aralık Salı günü saat 14.00’te Köy Konağı’nda toplantı yapacağını duyurdu.

Halk toplantısı

ÇED Yönetmeliği’nin 9. maddesi kapsamında firma  Köy Konağı’nda bilgilendirme, görüş ve önerileri alma adına ‘halk toplantısı’ yapacak. Mahalledeki bir çok kişi toplantı karar ile birlikte mahallerine çimento fabrikası kurulacağını öğrendi.

9 Aralık 2016 , Cuma Bu haber toplam 770 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın