Günün Tarihi:21 Mayıs 2019

Hakemler seminerde


Futbol hakem ve gözlemcilerinin düzenli bir şekilde almaları gereken EPAK eğitiminin kasım ayı ayağı önceki gün yapıldı

Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen organizasyon büyük ilgi gördü.

 

Katılım zorunlu

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) her ay düzenlediği Eğitim Planlama-Araştırma Komisyonu (EPAK) seminerleri tüm hızıyla sürüyor. Önceki gün Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapılan kasım ayı semineri, ilimizdeki hakem ve gözlemcileri buluşturdu. Katılımın zorunlu olduğu seminere ilgi hayli büyüktü.

Saygı duruşu ile  

Şehitler anısına yapılan saygı duruşu ile başlayan seminerde açılış konuşmasını yapan İl Hakem Kurulu Başkanı Ercan Yıldırım, “Hoş geldiniz” dedi. Ardından başlayan seminer, Sakarya Hakem Eğitmeni İsmail Demirtaş’ın sunumu ile yapıldı. Demirtaş, hazırladığı görsel programın sunumunu yaparken, daha önce değişmiş bulunan penaltı kuralı ve kartla cezalandırma konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Seminer sonrasında Sakarya İl Hakem Kurulu Başkanı Ercan Yıldırım, hakemler ile bir araya geldi. Son günlerde meydana gelen olaylarla ilgili fikir alış-verişinin yapıldığı toplantıda yeni talimatlar değerlendirildi. 

Daha sonra söz alan Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Sakarya Şubesi Başkanı Özgür Aygün,  yapılmakta olan yeni dernek binası ile ilgili bilgiler aktardı. 

 

---

Hakemlerin yeni binası hızla yükseliyor, geri sayım başladı

 

Dernek binası yolda

 

Büyükşehir Belediyesi çalışıyor.

Odalar: Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından, yeni stat önünde yapılan hakemlerin yeni dernek binası hızla yükseliyor. Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği’ne (TFFHGD) verilecek olan binanın yeni yılın ortalarında teslim edileceği edinilen bilgiler arasında. 315 metrekarelik alan üzerine inşa edilen tesiste toplantı salonu, kafeterya, idari ve hakem odaları bulunuyor.     

---

Hedef; Türk futboluna yeni yetenekler kazandırmak

 

Serdivan’a tesis

Sporun her branşında söz sahibi olan Serdivan, şimdi de Kazımpaşa’da yükselen yeni tesisi konuşuyor.

Futbol başta olmak üzere ilçe genelindeki birçok alanda sporun her branşında yetenekler yetiştiren Serdivan, yeni tesis için de bekleyiş içinde. Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Serdivanspor’un kullanacağı ve Kazımpaşa’da yapılan yeni tesisler, ilimiz futboluna yeni bir soluk getirecek. Şu anda Ekrem Karaberberoğlu Sakaryaspor Alt Yapı Tesisleri’ni kullanan Serdivanspor, bu tesislerin hizmete girmesi ile birlikte yeni adresinde mücadele etmeye başlayacak.  

 

 

 

 

15 Aralık 2016 , Perşembe Bu haber toplam 907 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama