Günün Tarihi:24 Mayıs 2019

İmam Hatipliler ecdadını anıyor


17 Aralık 1956 yılında açılan Adapazarı İmam Hatip Lisesi’nin 60.Y ılı münasebetiyle İmam Hatip öğrencileri ve mezunları Orhan Camide Kuran-ı Kerim okuyacak.

İmam Hatip okullarının açılmasında emeği olan hamiyetperver halktan, bu okullarda hizmet yapmış hocalar, idareciler, memurlar ve bu okullarda okumuş öğrencilerden ahirete iltihak etmiş olanların ruhaniyetlerine okutulan hatimlerin duası yapılacak. Sakarya İmam Hatipliler Derneği (SİMDER) Başkanı Nafi Özdin, ''60 yıllık geçmişi olan okulumuz birçok alanda öğrenci yetiştirdi. Bizler bu okullarda dünya ve ahiret hayatımıza dair çok şeyler öğrendik. İmam Hatip okullarında dini ilimleri de öğrenme imkanı bulduğumuz için, her zaman kendimizi ayrıcalıklı gördük. Dolayısıyla bizler İmam Hatip nesli olarak, bizi özel kılan bu okulların açılmasında emeği olan halkımıza ve bizleri özenle yetiştiren hocalarımıza karşı bir vefa borcumuz olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamlı programa İmam Hatip Camiamızı ve tüm halkımızı bekliyoruz'' dedi.

16 Aralık 2016 , Cuma Bu haber toplam 795 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama