Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

‘Sosyal belediyecilik sürecek’


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalara ilişkin ilgili bürokratlardan bilgiler aldı.

Afet Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda Genel Sekreter İbrahim Pehlivan, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, başkan danışmanları Prof. Dr. Atilla Arkan, Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Prof. Dr. Hamza Al, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce ve şube müdürleri yer aldı. Davut Yüce, sosyal hizmetler çatısı altında yürütülen çalışmalara içeren ayrıntılı bir sunum yaptı. Başkan Toçoğlu, “Biz inancımız gereği iyiliği, güzelliği, varlığı, mutluluğu, acıyı paylaşmayı kendine ilke edinmiş insanlarız. Sakarya'nın dört bir yanındaki vatandaşlarımızla şehrimizin güzelliklerini ve iyiliği paylaşacağız. Sosyal belediyecilik alanındaki örnek uygulamalarımızı daha da arttıracağız” dedi. Başkan Toçoğlu, sosyal hizmet anlamında ihtiyaç sahibi vatandaşa dokunduklarını, mültecilere destek verdiklerini, Ramazan aylarında iftar programlarını sürdüreceklerini söyledi. Engelsiz Sakarya hedefiyle çalışmaya devam edeceklerini belirten Başkan Toçoğlu, Engelsiz kafenin hizmete alındığını, en kısa sürede engelsiz yaşam merkezini açacaklarını, ilçelere Sosyal Gelişim Merkezi açmayı sürdüreceklerini, Macera Park’ta bugüne kadar 15 bin ziyaretçiye ulaştığını, sosyal belediyeciliği sürdüreceklerini söyledi.   

21 Aralık 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 617 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın