Günün Tarihi:21 Mayıs 2019

‘%75’e odaklandık!’


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Adapazarı ilçe yönetimi ve mahalle başkanları ile düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi.

Teşkilat mensupları

Reisoğlu Tesislerinin ev sahipliği yaptığı programda Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ bürokratları, meclis üyeleri ile çok sayıda teşkilat mensubu da yer aldı.

 

Güçlü yönetim

Programın açılış konuşmasında söz alan ilçe başkanı Mustafa Ak, “Geldiğimiz noktada bizi terörle diz çöktürmeye çalışıyorlar. Türkiye’ye dönük bu hain saldırıların hedefini biliyoruz. Türkiye mazlum ve mağdura el uzatmasın istiyorlar. Biz AK Parti teşkilatları olarak yapılanları izlemiyoruz. Elimizden gelen gayreti ortaya koyuyoruz. Üye güncellemelerimizi tamamladık. Yaptıklarımızı önemsiyoruz ve önemsememiz de lazım. Hükümetimiz güçlü oldukça yerel yönetimlerimiz de güçlü duruyor. Büyükşehir’in inşa ettiği ADASU HES ve Akçay Barajı gibi yatırımlar bunun en güzel örneği” diye konuştu.

 

Güzel işlere

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ise, ilçe belediyesinin gündemindeki önemli konulara dair bilgiler vererek, “Şehir merkezindeki Cumhuriyet Mahallesi ve Reji Sokak’ta Büyükşehir Belediyemizle birlikte çalıştık. Güzel işlere imza attığımıza inanıyorum. Diğer yandan ise ülkemiz üzerinde çok ciddi oyunlar oynanıyor. Çok dikkatli olacağız” ifadelerini kullandı.

 

Güçlü destek

Şehirde ciddi sorunlar ile karşı karşıya olmadıkları vurgusunda bulunan Başkan Toçoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettikleri üzere ülkemiz bir Kurtuluş Savaşı’ndan geçiyor. Yaşanan hadiseleri çok iyi analiz etmeliyiz. Önümüzdeki referandumu bu yüzden tarihi bir dönemeç olarak görüyoruz. Bu dönemeci en güçlü şekilde aşmak zorundayız. Bizim tek odak noktamız referandumdur. İnşallah bu tarihi dönemece Sakarya’dan çok güçlü bir destek vereceğiz. Biz hem ilçe belediyemiz hem de Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımızı aynı gayretle sürdürüyoruz” dedi.

 

Hedef yüzde 75

Programın son konuşmasını ise İl Başkanı Fevzi Kılıç gerçekleştirdi. Kılıç, “Dünyada adalet bekleyen tüm insanlar için çalışıyoruz. Bizim yapmış olduğumuz siyaset üç boyutludur. Siyasetimizin manevi, hukuki ve vicdani boyutu vardır. Teşkilatlarımızla ne kadar övünsek azdır. Tüm seçimlerde ciddi çalışmalar yaptık. 15 Temmuz’da evlerimizde perdeleri çekip oturup beklemedik. Sahadaydık. Önümüzde bir referandum var. Genel Merkeze söz verdik: referandum için belirlediğimiz oy oranı yüzde 75’tir. Bu bizim için zor bir hedef değil. Sakarya inşallah yüzde 75’i görecek” ifadelerini kullandı.

 

Gelen talepler

Açılış ve değerlendirme konuşmalarının ardından soru-cevap bölümüne geçilen programda Başkan Toçoğlu ve Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli teşkilat mensuplarından gelen talepleri aldılar. İlgili bürokratlara da talimatlar veren Başkan Toçoğlu daha sonra Adapazarı’nda devam eden çalışmalara ilişkin teşkilat mensupları ile bilgiler paylaştı.

 

22 Aralık 2016 , Perşembe Bu haber toplam 799 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama