Günün Tarihi:22 Ağustos 2019

MÜSİAD Sakarya, “Diriliş Kudüs” dedi


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şubesi, Allah’ın kutsal belde olarak ilan ettiği Peygamberler şehri Kudüs’te başta Hz. İbrahim olmak üzere, Hz. Davut, Hz. Musa, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf’un kabir ve makamlarını ziyaret ederek, ibadetlerini de

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi, yurtdışı kültür ve iş gezisi programı kapsamında, önceki gün üyeler ve işadamı ve gazetecilerden oluşan 30 kişilik bir kafile ile Allah’ın kutsal belde olarak ilan ettiği Peygamberler şehri Kudüs Şerif’e kültür ve iş gezisi düzenledi. MÜSİAD Sakarya Şubesi olarak Ahmet Genç Başkanlığı’nda, 3 gece 4 gün boyunca atalarımızın bize miras olarak bıraktığı yerleri yakından görme fırsatı bulan işadamları; burada başta Hz. İbrahim (as) olmak üzere, Hz. Davut (as), Hz. Musa (as), Hz. Yakup (as), Hz. Yusuf (as), Hz. İshak’ın (as) kabir ve makamları ile tarihi bir kilise içinde kalan Hz. İsa’nın (as) doğduğu mekân, Zeytin Dağı, sahabelerden Selman El-Farisi Hz. Türbesi ve Rabia’tül Adeviyye hazretlerinin kabirlerini ziyaret etti. Sabah, Akşam, Yatsı ve Cuma Namazı’nı Mescid’i Aksa’da eda eden MÜSİAD heyeti Mescid’i Aksa içinde bulunan camileri, Kubbedül Sahra ve Burak Duvarı olmak üzere birçok tarihi yerleri ziyaret etti.

 

Tarihi Kudüs gezisine kimler katıldı

Heyette bulunacak kişiler; Taraklı Termal Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Genç, Makprom Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Döğer. Lonca Doğalgaz Genel Müdürü Ertuğrul Kurşun. Ada Finans Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Ulusal. Riziko İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gavasoğlu. Deniz Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Bıçakçılar. Çokal Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Çokal. Okuyanlar Masa Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Okuyan. Erçelik Soğutma Yönetim Kurulu Başkanı Sabit Çelik. Baloğlu Döküm Yönetim Kurulu Başkanı Necati Atalay. Özcan Doğrama Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Nalbant. Akra Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Erkan. Bakkaloğlu Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bakkaloğlu, Coşkunlar Havi Fişek Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Coşkun. Tanış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şadi Tanış. İşadamları  Halil Naci Keleş. Hayrullah Aktaş. Vedat Ünsal. Çetin Tosun. Kocacık Muhasebe Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kocacık. Yeni Sakarya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Gazeteci Yazar Zeki Aydıntepe. Toprak Turizm Genel Müdürü Tayfun Toprak. Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi Muhabiri Gazeteci / Yazar Levent Candan.

28 Aralık 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 1207 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama