Günün Tarihi:22 Mart 2019

Halep’i onlar da unutmadı


Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi öğrencileri, yılın son gününde anlamlı bir etkinliğe imza atarak, Halep’te savaş mağduru olan çocuklar için ördükleri atkı, bere ve eldivenlerle hazırladıkları yardımları yetkililere teslim ettiler.

Kardeşim üşümesin

Büyükşehir Belediyesi ve İHH işbirliğiyle ‘Bir Yürek de Sen Isıt’ kampanyasına ‘Kardeşim Üşümesin’ sloganıyla destek olan minikler, yardım kampanyasında ürettikleri atkı, bere ve eldivenleri yetkililere teslim ettiler. Ayrıca minikler harçlıklarından arttırdıkları paralarla satın aldıkları yardım malzemelerini de özenle paketlediler.

Onlarla mutluyuz

Minik öğrenciler, hazırladıkları mektupları okuyarak; yeni yılda tüm  dünyaya barış, huzur ve mutluluk dilediler. Yardımları ulaştırmak için burada olduklarını ifade eden SGM Drama sınıfı öğrencilerinden Sudenur Tür, “Biz Sosyal Gelişim Merkezi Öğrencileri olarak Halep’teki kardeşlerimiz için başlattığımız kampanyamızdaki yardımları teslim etmek için buradayız. Biz ülkelerini, şehirlerini terk etmek zorunda olan arkadaşlarımıza, onların yanında olduğumuzu, onları ülkemizde misafir etmekten mutlu olduğumuzu söylemek istiyoruz” diye konuştu.

Sevgiyle kucaklıyoruz

Berra Önger ise; “2017 yılının savaşların son bulduğu, hiçbir çocuğun ölmediği, kimsenin evini, şehrini, ülkesini terk etmek zorunda kalmadığı, barış, huzur, mutluluk dolu bir yıl olmasını diliyoruz. Sosyal Gelişim Merkezi öğrencileri olarak başta mülteci arkadaşlarımız olmak üzere tüm dünya çocuklarını sevgiyle kucaklıyoruz” dedi. Okunan yeni yıl mesajlarının ardından çocuklar yardımlarını yetkililere teslim etti.

 

2 Ocak 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 549 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın