Günün Tarihi:22 Mayıs 2019
SON DAKİKA:

‘Başka Geyve Boğazı yok’


Geyve Akıncılar Mahallesi’nde kurulu bulunan Kalker Ocağı ve Kırma Eleme (Taş Ocağı) Tesisi kapasite arttırımı için ilgili bakanlığa başvurdu. Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan, bu talebe karşı çıkacaklarını söyleyerek, “

Talepte bulundular

DAK Piliç Şirketi’ne ait olan ve Geyve Akıncılar Mahallesi’nde faaliyet gösteren taş ocağı kapasite arttırmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurdu. Talep üzerine Çevre Etkisi Değerlendirme (ÇED) süreci başlatıldı. Buna göre 12 Ocak saat 14.00’te Geyve Örencik Mahallesi’nde bulunan Yeşil Vadi Dinlenme Tesisleri’nde halkın bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecek.

‘Birlik olalım’

Taş ocağının bu talebine karşı duracaklarını söyleyen Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan, “Biz şu anda zaten kendileri ile mahkemeliğiz. Bu kapasite arttırımına kesinlikle karşıyız. Başka Geyve Boğazı yok, biz buna sahip çıkacağız. Geçtiğimiz günlerde Geyve Doğancıl Mahallesi’nde çimento fabrikasına karşı sergilediğimiz duruşu bir olarak burada da sergilemeliyiz. ÇED toplantısının gerçekleştirilmemesi için çalışacağız” dedi. 

3 Ocak 2017 , Salı Bu haber toplam 748 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama