Günün Tarihi:20 Mart 2019

İki yeni hastane heyecanı


Pamukova ve Ferizli Devlet Hastanesi’nin yeni hizmet binaları için Sağlık Bakanlığı’ndan gelen ekip incelemelerde bulundu. Yeni hastanelerin proje çalışmalarının iki ay içerisinde tamamlanması bekleniyor.

İnceleme yapıldı

Pamukova İlçe Devlet Hastanesi ile Ferizli İlçe Devlet Hastanesi’nin yeni hizmet binalarının yapımına yönelik proje çalışmaları başladı. Sağlık Bakanlığı’ndan gelen ekip hastanelerin yapılacağı arazilerde incelemelerde bulundu. Pamukova İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şefak Beşler ve hastane yönetiminden bilgi alan ekibe Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem ile İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Serdar Değirmenci’de eşlik etti. Arazi incelemesinin ardından heyet Ferizli’ye hareket etti.

 

İki ay içinde

Ferizli Çalıbayır mevkiinde yaklaşık 30 dönüm arazi üzerine yapılması planlanan 20 yataklı hastane için ayrılan arazisinde incelemelerde bulunuldu. İncelemelere Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ile Ferizli ilce Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Muhammet Durmaz’da katıldı. İnceleme sonrası değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Soğuk “Hastane projesinin iki ay içerisinde teslim edileceği belirtildi. Projenin Sağlık Bakanlığı’nın 2017 yılı yatırımlarında yer alması için çalışmaların hızla tamamlanmasını arzuluyoruz. Hastanenin temelini en kısa zamanda atarak hedeflediğimiz ilçe olma yolunda bir adım daha atmış olacağız.” diye konuştu.

7 Ocak 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 813 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın