Günün Tarihi:20 Şubat 2019

MÜSİAD’ta Başkan Coşkun


MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin 17nci Olağan Genel Kurulu’nda yeni Başkan Yaşar Coşkun oldu.

Genel kurul

Genel Kurul’da divan başkanlığını MÜSİAD Sakarya Şubesi 2nci Dönem Başkanı Necati Atalay’ın, Divan Başkan Yardımcılığı’nı MÜSİAD Sakarya Şubesi Kurucu Başkanı Ahmet İşgüzar ve Divan Katip Üyeliği’ni ise İsmail Eminler yaptı. Yaşar Coşkun başkanlığındaki MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin 6ncı dönem yeni yönetim, denetim kurulu üyeleri de şöyle oluştu; Yönetim Kurulu: Zafer Boz, Salih Bakkaloğlu, Baytun Talha Sunman, Mustafa Gavasoğlu, İsmail Filizfidanoğlu, Özcan Nalbant, Muhammet Çapoğlu, Semih Gülşan, Burhan Şen, Eyüp Tuncer, Dursun Döğer, Kadir Ahmet Tecelli, İsmail Koç ve Gökhan Erkan Denetim Kurulu: Enver Tok, Mustafa Kaytaz ve Yunus Tever.

Hedef 2023

Kurulun açılış konuşmasında Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda, Sakarya’da iş çevrelerinin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi amacıyla kentte teşkilatlandıklarını belirten MÜSİAD 5nci dönem Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç, “Camiasında olduğumdan, gurur duyduğum MÜSİAD’ta 2 yıl başkanlık yapmaktan onur duydum. Bu bayrağı birlikte çalıştığım yardımcım Yaşar Coşkun’a devrediyorum. Yaşar Coşkun’un bu bayrağı daha ileri taşıyacağına inanıyorum” dedi.

Amaç değil araç

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin bir davayla kurulduğunu ifade eden Coşkun, “Bu ülke topraklarına ait olan ve insanın kendi özüne yabancılaşmasına karşı olan, paranın ticaretin amacı değil de bir araç olduğuna inanan bir avuç insan sayesinde kuruldu. Bu inançla 1998 yılında kurulan ve 18. yılını dolduran şubemizde, bizden önce görev alan başkanlarımıza ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim. Ülkemiz büyümeye devam edecekse, bu, hükümetimizin desteği ve işadamlarımızın gayreti ile olacaktır” dedi. 

Fikir ve inançlar

Yeni yönetim kurulunu oluştururken sektörünü en iyi temsil edecek kişileri, masanın etrafında toplamaya çalıştıklarının altını çizen Coşkun, “Oluşturduğumuz yeni yönetim kurulu ile MÜSİAD’ın önceden belirlemiş olduğu ilke ve değerleri paylaşarak üye sayımızı arttırmak, üyeler arasında iletişim ve dayanışmayı geliştirmek kendi içimizde sağladığımız bu birlik ve beraberlik ruhu ile Sakarya’mızın maddi ve manevi anlamda daha da yükselmesini hedeflemekteyiz.  İnsanları birbirine bağlayan, fikirler, duygular ve inançlardır” ifadelerini kullandı.

Gönüllülük ilkesi

Coşkun konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bu esasın üzerine kurulmuş, gönüllülük ilkesi ile çalışan, MÜSİAD’ın bir gönüllüsü olarak, ülkemizin sosyal, kültürel, siyasal, ekonomik, bilimsel ve teknolojik yönden kazanması ve kalkınması için elimizden gelen gayreti gösterirken, bu gücü de siz değerli üyelerimizden alacağız. Ülkemizin zor günler geçirdiği şu günlerde birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek güven, istikrar ve huzur için, MÜSİAD ailesi olarak daha fazla çalışmalı, daha fazla üretmeli ve daha fazla iş alanları sağlamalıyız.”

Elimizi taşın altına koyduk

MÜSİAD’ın temeli atılan yeni hizmet binası hakkında da bilgi veren ve görev yaptığı 5 yıl boyunca gerçekleştirdiği projeleri anlatan Olpak, “Biz, oturduğu yerden şikâyet edip, işlerin düzelmesini bekleyenlerden değiliz. İşleri düzeltmek için ayağa kalkanlarız. Elini taşın altına koyanlarız. Ve ellerimiz birleştikçe, inşallah taşları daha kolay taşıyacağız. Sözlerime son verirken; 5 yıllık Genel Başkanlık görevim boyunca, sırtımdaki yüke omuz veren kurul üyelerime, şubelerime, başkanlarıma, komisyonlarıma, tüm üyelerime ve amatör bir ruhla görev yapan profesyonel kadroma teşekkür ediyorum” dedi.

9 Ocak 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 579 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın