Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

‘Ayakçılar engellenmeli’


Apart dairelerin internet üzerinden ayakçı olarak tabir edilen kişiler tarafından günlük olarak kiralandığını belirten Selçuk Başak, “Emlakçılarımız kesinlikle bu işi yapmıyor. Emlak yasasının çıkarılıp ayakçıların engellenmesi gerekiyor” dedi

Yeni kuruldu

Kocaeli Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası Başkanı Ahmet Pekin, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Sakarya Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası’nı ziyaret etti. Pekin ve yönetim kurulu üyeleri, Sakarya Oda Başkanı Selçuk Başak ve yönetim kurulu üyeleri tarafından ağırlandı.

İade-i ziyaret

Kocaeli odasının kısa süre önce açıldığını belirten Sakarya Oda Başkanı Selçuk Başak, “Biz oda olarak Ahmet Pekin başkanımızı ziyaret etmiştik. Kendisi yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bugün iade-i ziyarette bulundular. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Emlak yasası

En büyük sıkıntılarının bir emlak yasası olmaması olduğunu belirten Başak, “Kanunla ilgili sıkıntılarımız var. Her önüne gelen ne yazık ki bu mesleği yapıyor. Devletin de burada büyük bir kaybı var. Nasıl böyle bir meslek hakkında yasa çıkarılmaz anlayamıyorum. Devletin de burada büyük bir vergi zararı var çünkü. İnsanlar evlerinde internet üzerinden emlakçılık yapıyorlar ve bu büyük bir vergi kaybı oluyor devletimiz için” dedi.

Ayakçılar 

Emlakçıların kesinlikle günlük daire kiralamadıklarını belirten Başak, “Bu işi ayakçı dediğimiz kişiler internet üzerinden yapıyorlar. Hükümetten en büyük istediğimiz bir an önce emlak müşavirliği yasasının yürürlüğe girmesidir” dedi. Kocaeli Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Odası Başkanı Ahmet Pekin ise, “Türkiye’de bir an evvel bu yasanın çıkarılması gerekmekte” dedi.

Günlük evler

Apartlarla ilgili de açıklamalarda bulunan Başak, “Biz meslektaşlarımıza günlük apart kiralamamaları yönünde sürekli uyarılarda bulunuyoruz. Bu anlamda ilimizde hiçbir emlakçının da böyle bir işin içinde olmadığını biliyorum. Bunun pazarlamaları internet üzerinden yapılıyor. İstanbul’dan gelen bir akım bu. Bugün kimse emlakçılara giderek günlük ev kiralayamaz ve böyle bir istekte de bulunamazlar” ifadelerini kullandı. 

14 Ocak 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 780 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın