Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

Cumhurbaşkanlığı sistemini anlattı


AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Memur-Sen Sakarya Şubesini ziyaret ederek, İl Temsilcisi Ahmet Öksüzali’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaret etti

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak'ın Sakarya Memur-Sen Şubesi ziyaretine ilçe yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol ve yönetimi katıldı. Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Öksüzali’den sendika çalışmaları hakkında bilgi alan İlçe Başkanı Mustafa Ak, Memur-Sen ziyareti sırasında Türkiye gündeminde olan yeni anayasa çalışmalar ve referandum süreci hakkında bilgi verdi. Şu an ki anayasanın hızlı ve etkin bir çözüm olmadığını yeni anayasa ile her kurumun daha hızlı ve daha işlevsel hale geleceğini vurgulayan Ak, yeni anayasa taslağında yer alan maddelerin halkımıza doğru şekilde anlatılmasının gerekliliğini vurguladı.

 

‘Ülke için şart’

Cumhurbaşkanlığı sisteminin ülke için şart olduğunu, Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasında ülkenin önünü açacağını ve alınacak kararların hızlı bir şekilde hayata geçmesini sağlayacağını kaydeden Ak şunları söyledi, “Cumhurbaşkanlığı sistemi ülkemizde siyasi istikrarı sağlamanın yanında demokrasimizin de ileri demokrasiler seviyesine çıkmasına katkı sağlayacaktır. Cumhurbaşkanlığı seçimi iki tur olarak yapılacak. Bu seçimde geçerli oyların salt çoğunluğu aranacak ikinci tura en çok oy alan iki aday katılacak ve geçerli oyların çoğunluğunu alan cumhurbaşkanı seçilecektir. Bu sistemde bir kişi en fazla iki defa cumhurbaşkanı seçilebilir.”

 

‘Açık ve şeffaf’

Yeni anayasadaki cumhurbaşkanlığı sisteminin açık ve şeffaf  bir sistem olduğunu vurgulayan Ak, “Bu sistem sayesinde her kurum kolayca denetlenebilecektir. Türkiye'nin büyümesini,  gelişmesini, 2023 hedeflerine ulaşmasını istemeyenler bu sistemin hayata geçmemesi için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Halkımız cumhurbaşkanlığı sisteminin ülkemize kazandıracaklarının farkındadır. Teşkilatlarımızın yapacağı çalışmalarla birlikte Sakarya'da referandum sürecinde halkımızın yüzde 75’in üzerinde  oy oranı ile referanduma destek vereceğini ümit ediyoruz. Yarınlarımız için millet olarak ülke olarak cumhurbaşkanlığı sistemine destek vermemiz gerekmektedir” dedi.

 

Teşekkür etti

Memur-Sen Sakarya Şubesini İl Temsilcisi Ahmet Öksüzali cumhurbaşkanlığı sistemi yeni anayasa taslağı ve referandum süreci ile ilgili olarak, “Ülkenin ihtiyacı olan bu sistem ve anayasa değişikliğini destekliyoruz. Halkımızın birlik bütünlük içinde referandumda cumhurbaşkanlığı sistemi ve yeni anayasa değişikliğine evet diyeceğini düşünüyorum” dedi.

Öksüzali AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve ilçe yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

15 Ocak 2017 , Pazar Bu haber toplam 543 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın