Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

Sapanca çok avantajlı


Sapanca Kaymakamı Ali Ada, “İlçemiz turizm bakımından birçok avantaja sahip. Bu avantajları ilçe ekonomisine daha fazla gelir getirici hale getirmek için çalışmalar yapmak istiyoruz” dedi.

Tarım teknikleri

Kaymakam Ada yaptığı açıklamada, turizmin geliştirilmesinin ve kalıcı hale getirilmesinin ilçe için önemli olduğunu söyledi. İlçe ekonomisini destekleyecek sektörler hakkında bilgi veren Ada, “Özellikle süs bitkileri konusunda yoğun tarım teknikleri uygulayan bir bölgemiz var. Ancak tarım alanlarını arttırmak mümkün değil. Bu da elimizde sadece turizmi bırakıyor. Bölgenin turizm bakımından çok avantajı var” dedi.

Bilinç kazandırılmalı

Öncelikli olarak vatandaşlara turizm bilincinin kazandırılması gerektiğini belirten Ada sözlerini şöyle sürdürdü, “Özellikle İstanbul ve Ankara gibi iki büyük şehrin arasında, yoğun bir geçiş güzergahında bulunması büyük bir avantaj. Bu avantajları, ilçe ekonomisine daha fazla gelir getirici hale getirmek için neler yapılabilir, bunları ele alıp projelerle desteklemeye çalışacağız.”

El birliğiyle

Hayata geçirilecek çalışmaların birlikte yapılacağına vurgu yapan Kaymakam Ada, “Bunlar tek başına yapılabilecek çalışmalar değil, inşallah tüm bunları el birliğiyle hep birlikte yapacağız” dedi. Kaymakam Ada, son olarak turizm konusunda bundan sonra daha uzun ve köklü çalışmaları yerine getirmek istediklerini de sözlerine ekledi.

16 Ocak 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 598 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın