Günün Tarihi:21 Ekim 2018

 

 

Yeni kimlik kartı için başvuru yaptılar


Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, eşi Tülin İspiroğlu ile nüfus cüzdanlarının yerini alacak çipli yeni kimlik kartı için başvuruda bulundular.

Eşiyle birlikte

Karasu Nüfus Müdürü Hayriye Türe'yi ziyaret eden Başkan İspiroğlu, yeni kimlik kartı için başvuru yaptı. Başkan Mehmet İspiroğlu, vatandaşların hayatını kolaylaştıracak olan yeni kimlik kartlarının ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi. Biyometrik ve yüksek güvenlikli yeni kimlik kartlarının vatandaşların hayatlarında önemli kolaylıklar sağlayacağını belirten İspiroğlu, “Tüm ülke genelinde olduğu gibi, Karasu’da da 2 Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartları verilmeye başlandı. Uluslararası standartlara uygun, en gelişmiş güvenlik öğelerini içinde barındıran kimlik kartları, vatandaşa ait nüfus, fotoğraf ve biyometrik verilerin güvenli bir şekilde kaydedilmesinden sonra yetkisiz kimseler tarafından içindeki verilerin yeniden üretilmesini, ya da değiştirilmesini olanaksız hale getirecek şekilde tasarlanmıştır. Vatandaşlarımıza bir an önce yeni kimliklerini çıkarmasını öneriyorum. Tüm milletimize hayırlı-uğurlu olsun” dedi.

Sıra alınıyor

2017 yılı itibariye kullanılacak yeni kimlik kartları hakkında bilgi veren Karasu Nüfus Müdürü Hayriye Türe, “Yeni kimlik kartları standart bir akıllı kart boyutlarında, yani vatandaşlarımızın rahatlıkla taşımasına ve kullanmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır. Standart bir akıllı kartın sunduğu bütün güvenlik özelliklerini desteklemektedir. Kart içerisinde yer alacak elektronik veriler PIN ve PUK korumalı olarak saklanmaktadır. Saymakla bitiremeyeceğimiz özellikleri içerisinde barındıran yeni kimlik kartlarına halkımızın da talebi gayet güzel. Günde 50 vatandaşımızın başvurusunu alıyoruz. Vatandaşlarımız mesai saatleri başlangıcı itibariyle nüfus müdürlüğümüzden sıra alarak yeni kimlik kartları için başvuruda bulunabilirler” dedi.

17 Ocak 2017 , Salı Bu haber toplam 698 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın