Günün Tarihi:17 Ocak 2019

 

 

İspanya heyecanı başladı


Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi Erasmus projesi kapsamında İspanya’ya gidiyor.

15 Temmuz

Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi’nin hazırladığı “Tarihi ve Kültürel Değerlerin Objektife Yansıtılması” adlı Erasmus + Projesi kabul edildikten sonra proje çerçevesinde 31 öğrenci 5 öğretmen toplam 36 kişi, 3 ağustos 2016’da İspanya’nın Sevilla şehrine gidecekti.  Ancak 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü neticesinde velilerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin Demokrasi Nöbetlerine gönüllü olarak katılması, vatanına ve demokrasiye sahip çıkmak istemesi sebebiyle proje ertelenmişti.

 

Tarihi esreler

Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Recep Borlukçu, proje kapsamında 24 Ocak - 4 Şubat 2017 tarihleri arasında İspanya’nın Sevilla Şehrine gideceklerini belirterek, 12 gün boyunca bölgedeki tarihi eserler, sosyal yapı, kültürel değerler ve yaşam unsurlarının fotoğraflanacağını söyledi.

 

Yeni dostluklar

Bu ziyaretin ardından projenin Sevilla’daki ortağı da Türkiye’ye gelecek.  Elde edilen fotoğraflarla Sevilla ve Türkiye’de fotoğraf sergileri ve gösterileri yapılacak. Böylece Türk öğrenciler ve İspanyol öğrenciler birbirlerinin kültürlerini, sosyal yaşantılarını tanıyacaklar ve yeni yeni dostluklar geliştirecekler. Fotoğrafın dili ile sanat eserleri üretilecek ve toplumlar arası kaynaşma sağlanacağı belirtildi. 

21 Ocak 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 616 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın