Günün Tarihi:22 Mayıs 2019
SON DAKİKA:

‘Yapılanlar düşündürücü’


Ferizli’nin otobüs saatlerini eleştiren CHP Ferizli İlçe Başkanı Rüştü Yüksek, “Ferizli ve Söğütlü ilçeleri arasında 2 km uzaklıkta olan Adapazarı’na saat başı otobüs kaldırılması, halkın mağdur edilmesi düşündürücüdür” ifadelerini kullandı.

Nerede var?

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’a seslenen Yüksek, “Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’a soruyorum; Türkiye’nin hangi Büyükşehir Belediyesi’nde iki ilçe arasında 2 kilometre uzaklıktaki yola saat başı otobüs kaldırılıyor? Ferizli köy olduğu zaman da, belde olduğu zaman da, Büyükşehir’e geçtiğinde de Ferizli’den kalkan otobüsler Söğütlü’ye girerek Adapazarı’na gidiyordu. Geçtiğimiz günlerde yine Ferizli-Söğütlü halk otobüslerinin birleşmesi ile birlikte, Söğütlü-Ferizli’de vatandaşlar, memurlar, öğrenciler, işçiler şoför tartışmalarından kurtulmuştu. Rahat bir yolculuk yapıyorlardı” ifadelerini kullandı.

Vatandaşa sorulmadı

Bu uygulama ile rahat eden yolcuların tekrar değişen uygulama ile yine sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Yüksek, “Geçtiğimiz günlerde vatandaşın görüşü alınmadan başkanların devreye girmesi ile Söğütlü-Ferizli halk otobüsleri ayrılarak çalışmalarına başladı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclis kararı ve Ulaşım Daire Başkanlığı resmi yazıları ile birlikte Ferizli’den kalkan halk otobüslerinin her saat başı kalkan otobüsler, Söğütlü Akarca Göktepe Taşkısığı Enka Okulu’nun yanından geçmesine karar vererek uygulama başlatıldı. Diğer saatlerde kalkan otobüsler ise, direk otobandan Güneşler Kavşağı’ndan orta garaja giriyor” diye konuştu.

Mağduriyet giderilsin

Ferizli’den Söğütlü’de bulunan iş yerlerinde çalışan okullarda okuyan öğrenciler veya kısa sürede resmi kurumlarda işleri olan vatandaşların bir saat otobüs beklemeleri yüzünden büyük sıkıntı çektiklerini dile getiren Yüksek, “Söğütlü’den de Ferizli’ye geri gelmek için de yine bir saatten fazla yollarda, kahvelerde bekliyorlar. Bu konularda Ferizli halkının mağduriyetlerinin giderilmesini ve Ferizli’den kalkan halk otobüslerinin Söğütlü merkezinden geçmesini istiyoruz.  Adapazarı Otogar’dan her yarım saatte bir İstanbul’a, Ankara’ya otobüs kaldırılırken, Ferizli-Söğütlü ilçeleri arasında 2 km. uzaklıkta olan saat başı otobüs kaldırılması, halkın mağdur edilmesi düşündürücü” dedi.

Takip edeceğiz

Ferizli Belediye Başkanı ve ekibinin halkın arasında göstermelik bulunmasını değil, gerçekten olmalarını istediklerini belirten Yüksek, “İmarda ve diğer konularda sorunlarını dinleyip çözüm getirmelerini bekliyoruz. CHP olarak çalışmaları yakından takip ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Gördüğümüz eksikleri yapılmayanları da milletvekilimiz aracılığı ile TBMM’de gündeme getirtmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

25 Ocak 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 507 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama