Günün Tarihi:16 Ocak 2019

 

 

EKİP başarısı


Kaynarca Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi ile 2 yıl içinde TEOG sıralamasında 5 sıra yükselerek 4’üncü oldu.

Yükseliş artıyor

Kaynarca’da yapılan toplantı ile TEOG sonuçları değerlendirildi. Kaymakam Kemal Şahin başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yöneticilerinin katılımıyla yapılan toplantıda Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında ilçede eğitim-öğretim veren 11 ortaokulun aldığı sonuçlar, ayrı ayrı ele alınarak değerlendirildi.  Kaymakam Şahin, ilçede yürütülen kısa adı EKİP olan Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi ile 2 yıl içinde büyük mesafe alındığını ifade etti.

Kalıcı başarı

16 ilçe arasında 9ncu sırada olan ilçenin geçen yıl 5nciliğe, bu yıl da 4ncü sıraya yükseldiğini belirten Şahin, “Hedefimiz birincilik, ancak şimdiden emeğimizin karşılığını almaya başladık. EKİP veli ayağını öne çıkarmaya çalıştık. Okul idaresi, öğrenci ve velilerimizle bu başarıyı kalıcı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bu başarıda ilçe esnafımızdan şoförlerimize, Seyfettin Selim sponsorluğunda motivasyonu arttırmayı hedefleyen başarı ödüllerinde herkesin payı var. Kaynarca’nın gerçek potansiyelinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Çünkü daha iyi durumda olması gereken okullarımız var” şeklinde konuştu. 

Sonuçları değerlendirdiler

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi, slayt eşliğinde 11 okulun aldığı sonuçlar konusunda bilgi verdi. Okul müdürleri ve yardımcıları da aldıkları sonuçları değerlendirdiler. Bir önceki sınava göre 6 branşta puanlarını anlamlı ölçüde arttıran ve ilde ilk 20’ye giren öğretmenlerin EKİP kapsamında ödüllendirilmesine karar verildi. TEOG birinci dönem sınavında aldıkları puanlar ve ilçe sıralamalarına göre Ziahmet Fatih Ortaokulu 72.37 puanla birinci sırada yer alırken, Büyükyanık Şehit Sercan Gedikli 52.74 puanıyla 11nci sırada yer aldı.  

25 Ocak 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 664 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın