Günün Tarihi:19 Şubat 2019

Mescidi Aksa sona doğru


Yapımına 18 Temmuz 2013 yılında başlanan 700 kişi kapasiteli cami tamamen bitmesine karşın çevre düzenlemesi olmadığından hizmet veremiyor.

Karaman Mahallesi İkizce girişinde bulunan camii vatandaştan alınan desteklere bu güne kadar geldi ancak maddi imkânsızlıklardan dolayı yapılamayan çevre düzenlemesi nedeni ile bir türlü ibadete açılamıyor. Cami cemaatiyle birlikte açıklama yapan Dernek Başkanı Adnan Tosun, “En yakın cami bir kilometre uzakta, bulunduğumuz bölgede bin 200 hane var, camimiz 700 kişilik kapasitesi ile bu bölgenin ibadet ihtiyacını karşılayacak durumda. Şuan ise Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun 5 yıl önce bizlere tahsis ettiği prefabrik yapıda ibatelerimizi yapıyoruz. Bu yeterli olmuyor, cemaat dışarıda kalıyor, bu zamana kadar yapılan yardımlar ile anca camimiz bu hale geldi ancak borç ile tabi ki. Vatandaşlardan kamu kuruluşlarından ve belediyelerden yardım bekliyoruz.  30 Mart yani 3 ayların başlangıcına kadar camimizi hizmete sokmak istiyoruz. Camimizin zemin katı Kadın öğrencilerin kuran kursu ve namaz kılmaları için tasarlandı. 200 kişilik kapasitesi bulunuyor, eğer vatandaşlarımız sağduyulu davranırlarsa memnun oluruz’’ dedi.

29 Ocak 2017 , Pazar Bu haber toplam 632 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın